Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"İstanbul'a Şanzelize"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin "İstanbul'a Şanzelize Örneği" olarak tanıttığı projenin yapımı sürüyor. Taksim'den Mecidiyeköy'e kadar uzanan Cumhu

Yapı Dergisi/239stanbul Büyükşehir Belediyesi'nin "İstanbul'a Şanzelize Örneği" olarak tanıttığı projenin yapımı sürüyor. Taksim'den Mecidiyeköy'e kadar uzanan Cumhuriyet ve Halaskârgazi caddeleri, yapılan düzenlemeyle, tercihli yol uygulamasına son verilerek geliş ve gidişli üçer şeritli hale getiriliyor.
Güzergâhta süs havuzları, oturma grupları ve özel aydınlatma sistemi yapılacak.
Ancak bu "şık" proje aylardır Taksim-Pangaltı arasında yaşayanlara işkence çektiriyor. İnşaatın yarattığı trafik keşmekeşinin yanısıra; tümü kazılan yol ve kaldırımlarda, toprak ve kum yığınları arasında yürümek olanaksız. Yağmurlar başladığında ise durum felaket oldu. Proje ve şantiye yönetimi sıfır.
Doğal olarak "Şanzelize" savıyla hiç bağdaşmıyor.
Nedense, yol ve kaldırımların tümü aynı anda kazılmış durumda. Halkı, burada ne yapıldığı, işlerin ne zaman biteceği, maliyetin ne olacağı konularında bilgilendiren hiçbir işaret yok. Halka düşen, cambazlık yapmak.
Öte yandan, caddenin kaplaması tamamlanan bölümünde, "Şanzelize"den farklı olarak yine kaldırımların otopark olarak kullanıldığı İstanbul görünüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-sanzelize_231.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!