Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"İstanbul'u Kurtarma Bakanlığı Kurulsun"

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, İstanbul'un yarısının acilen boşaltılması gerektiğini savunarak, "İstanbul'u Kurtarma Bakanlığı" kurulması için kanun teklifi vereceğini belirtti.

yapi.com.tr/AA
"İstanbul'u Kurtarma Bakanlığı Kurulsun"

Tan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İstanbul'un, sadece Türkiye'nin değil, dünyanın gözbebeği olduğunu söyledi.

Dünya harikası İstanbul'u kaybetmekle karşı karşıya olduklarını öne süren Tan, nüfus yığılmasıyla, yeşil alanların imara açılmasıyla İstanbul'un fiilen kilitlendiğini kaydetti.

Tan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "İstanbul'u kim bu hale getirdi? Rantiyeyi engellemek lazım" şeklinde insanı hayret içinde bırakan konuşmalar yaptığını savundu. Tan, "İstanbul'u 20 yıldır siz yönetiyorsunuz. Bu rezaletin hesabını vereceğinize, 'kim yapmış, nasıl olmuş, bu kadar olmaz ki' diyorsunuz. Esenyurt'a bakın. Böyle bir rezalet, yoğunluk olamaz. Dağ yığını gibi mahalleler, siteler. Esenyut'ta o kadar rezalet oldu ki, sonunda verdikleri ruhsatların yarısını iptal etmeye mecbur kaldılar. Erdoğan'a sesleniyoruz; hiçbir şeyi görmediysen bile Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun, Esenyurt'ta neler yaptığını görmedin mi? Birinci Boğaz Köprüsü'nün hemen ayaklarında, Levent çıkışında siteye bakın, 200 bin metrekare inşaat yapma hakkı, 1 milyon metrekareye çıktı" diye konuştu.

"Yüzümde sivilceler çıktı"

Ailesiyle, bir hafta İstanbul'da kaldığını dile getiren Tan, yüzünde sivilce ve uçuk çıktığını, doktorun, "Çok büyük stres yaşamışsın" dediğini anlattı.

İstanbul'un nüfusunun yarısının acilen boşaltılması gerektiğini öne süren Tan, bunun, tankla, topla, baskıyla, "evinize gidin" demekle olmayacağını vurguladı. Tan, "İstanbul'u Kurtarma Bakanlığı" oluşturulması ve 10 bölgesel merkez özelliğindeki ilin, özel bir program, yatırım, bütçeyle cazibe merkezi şehirler olarak kurulması için kanun teklifi vereceğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulu-kurtarma-bakanligi-kurulsun_112440.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!