Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul'un En Büyük Hastanesi Dökülüyor!

İstanbul’da Anadolu yakasının en büyük hastanelerinden biri olan Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Fizik Tedavi Rehabilitasyon binasında yatılı fizik tedavi hastalarının bulunduğu katın duvarları, kirişlerdeki paslı demirler görülecek şekilde dökülüyor.

yapi.com.tr
İstanbul'un En Büyük Hastanesi Dökülüyor!

Taraf Gazetesi'nden Ayfer Çalıkıran'ın haberine göre, doktorlar, bu bölümde deprem güçlendirilmesi yapılmadığını ve yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduklarını ifade ediyor. Hastane doktorları Sağlık Bakanlığı’na konuya ilişkin defalarca şikayet dilekçesi yazmış ancak herhangi bir yanıt alamamışlar.

Yenilenmeyi bekliyor

Türk Tabipler Birliği Yönetim Kurulu üyesi ve Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde 22 yıl çalışmış olan Doktor Hüseyin Demirdizen, hastanede yaşananları anlattı. 15 yıldır yenilenme çalışmalarının sonuçlanamadığını belirten Demirdizen şöyle konuştu; “Hastanenin Acil Servis binası ve yeni yapılan poliklinikler dışındaki alanlar yenilenmedi. Buralar deprem riski taşıyor. Hastanenin yenilenmesi açısından Sağlık Bakanlığının projeleri var. Bir kısmının ihalesi de yapıldı ama bir türlü projeler başlamadı.”

Demirdizen hastanedeki hijyen sorununa ilişkin de şunları söyledi: “Taşeron şirketlere bağlı çalıştırılan temizlik, yemek, güvenlik görevlileri çok ciddi bir performans baskısı altında çalışıyor. Burada mümkün olduğu kadar az sayıda insana çok sayıda iş yaptırmaya çalışıyorlar. Çalışma koşullarının güvensizliği, malzemelerin yetersizliği gibi pek çok durum göz ardı ediliyor.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulun-en-buyuk-hastanesi-dokuluyor_124912.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!