Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

'İstanbul'un Kent Parklarına İhtiyacı Var'

Şişli Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, "İstanbul'un artık yapılaşmaya ihtiyacı yok. Gökdelenlere, alışveriş merkezlerine ihtiyacı yok. İstanbulluların çocuklarıyla, aileleriyle beraber gidebilecekleri kent parklarına ihtiyaçlarına var" dedi.

yapi.com.tr
'İstanbul'un Kent Parklarına İhtiyacı Var'

Mustafa Sarıgül, 4. Levent'teki CHP İl Merkezi binasının çatı katında kent parkı yapmayı düşündükleri Maslak'taki Harp Akademileri arazisi içerisine bulunan eski golf sahasını basın mensuplarına gösterdi. Burada yaptığı açıklamada, pazar akşamı seçimleri kazanacaklarını ifade eden Sarıgül, "İstanbul'da özellikle Avrupa yakasında, karşımızda gördüğümüz alanda 370 dönümlük bir arazi var. Bu 370 dönümlük araziyi mutlaka ama mutlaka İstanbul'un en önemli kent parkı yapacağız. İstanbul'un artık yapılaşmaya ihtiyacı yok, gökdelenlere, alışveriş merkezlerine ihtiyacı yok. İstanbulluların çocuklarıyla, aileleriyle beraber gidebilecekleri kent parklarına ihtiyaçları var" dedi.

"İstanbul'da yeşil alanı kişi başına 10 metrekareye çıkartacağız"

Kent parklarının sayısını arttıracaklarını ve bu parkları proje yarışmaları sonucunda yurttaşların onayına sunarak gerçekleştireceklerini ifade eden Sarıgül, araziyi göstererek, "Burası Milli Savunma Bakanlığı'na ait bir parktır. Bu parkı İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak alacağız ve kent parkı olarak İstanbullularla buluşturacağız. Bundan sonra İstanbul'da kamuya ait alanların da park olarak, yeşil alan olarak kalmalarını arzu ediyoruz. İstanbul'da kişi başına düşen 2 metrekarelik yeşil alanı en az 10 metrekareye yükseltmeye çalışacağız" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulun-kent-parklarina-ihtiyaci-var_118716.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!