Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İzmir Metrosuna İlk Kaynak Başkan Soyer’den

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin pandemi sürecinde de çalışmalarına devam ettiği Fahrettin Altay-Narlıdere metro hattında önemli bir eşik daha aşıldı. Tünel kazılarının yüzde 78.37'sinin tamamlandığı hattaki ilk ray kaynağını Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptı.

yapi.com.tr
İzmir Metrosuna İlk Kaynak Başkan Soyer’den

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Haziran 2018’de temelini attığı Fahrettin Altay-Narlıdere Kaymakamlık arasındaki metro hattının yapımı devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 7 istasyondan oluşan 7,2 kilometrelik hattaki çalışmaları inceledi. Soyer, Fahrettin Altay-Balçova istasyonları arasında, yerin 30 metre altına inerek metro raylarındaki ilk kaynağı yaptı.

Sözcü’de yer alan habere göre; Başkan Soyer şöyle konuştu: “Bugün arkadaşlar bana ilk kaynağı yaptırdı. Çok heyecan vericiydi. Gerçekten ray ray üstüne koymak böyle bir şey. O zamanlar ‘İzmir’i demir ağlarla örüyoruz’ demiştik. Bugün o demir ağların ilk kaynağı gerçekleşti. Arkadaşlar hiç bir zaman durmadı. Her biri ile iftihar ediyorum. Pandemiye rağmen çalışma devam etti. Şimdi de hızlı bir tempo ile çalışmayı sürdürüyorlar. Bir yıl içerisinde bu ağın alt yapı çalışması tamamlanmış olacak. Ondan sonra da hattın ince işleri ile süreci tamamlayacağız.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, hattın Balçova kısmında istasyon ve tünel kazı destekleme çalışmalarının yanı sıra tünel kaplama betonlarının dökümü tamamlandı. Çağdaş İstasyonu’ndaki tünel kazı destekleme çalışmaları yapıldı. Bu istasyonda kaba inşaat sürüyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi İstasyonu’nda da tünel kazı destekleme imalatları bitirildi ancak tünel kaplama beton döküm çalışmaları sürüyor. Böylelikle geçen haziran ayı itibarıyla 5 bin 104 metre toplam tünelin 4 bin metresi açılarak tünellerin yüzde 78,37’si tamamlanmış oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-metrosuna-ilk-kaynak-baskan-soyerden_180959.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!