Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzmir Tarih Projesi'ne 20 Milyon Liralık Destek

İzmirlilerin tarihle ilişkisinin korunması ve güçlendirilmesini hedefleyan İzmir Tarih Projesi’ne hükümetten destek geldi. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Agora ve yakın çevresi ile ilgili çalışmalarda kullanılmak üzere 20 milyon TL tutarındaki ödeneğin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na gönderildiğini belirtti.

yapi.com.tr
İzmir Tarih Projesi'ne 20 Milyon Liralık Destek

Agora ve çevresinin yenilenmesi, iyileştirilmesi ile ilgili Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım ve Ticaret Anonim Şirketi (TARKEM) ve diğer tüm paydaşlar tarafından Kalkınma Bakanlığı’na iletilen önerilerin titizlikle incelendiğini belirten AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, yapılan incelemelerin destekle sonuçlandığını söyledi.

"Desteğimiz devam edecek"
Bakanlık tarafından çıkartılan ödeneğin Agora ve Kemeraltı’nın yenilenmesinde kullanılacağını hatırlatan Atilla Kaya, söz konusu bölgelerin İzmir’in hafızası olduğunu vurguladı. DHA'da yer alan habere göre İzmir Tarih Projesi kapsamındaki çalışmalara desteklerinin devam edeceğini de vurgulayan Atilla Kaya, "İzmir’in hafızası olan hangi semtimiz, hangi çarşımız, hangi lokasyonumuz varsa bizim için oldukça değerlidir. Bu anlamda Agora ve Kemeraltı, İzmir için değer sıralamasında birinciliğini korumaktadır. 8 bin 500 yıllık kente sahip İzmir’in geçmişten günümüze uzanan ve ayakta kalan en önemli değerlerinden bir tanesi olan Agora’daki çalışmalara desteğimiz devam edecek" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir’in diğer meselelerinde olduğu gibi bu konuda da devreye girdiğini ve gerekli talimatları vererek kent için oldukça önem taşıyan bu desteğin verilmesini sağladığını belirten Atilla Kaya, "Sayın Başbakanımız söz konusu İzmir olunca tüm kapıların ardına kadar açılmasını sağlıyor. Bu noktada da gerekli talimatları vererek İzmir’imiz için büyük önem taşıyan bu desteğin verilmesini sağladı. Kendisine İzmirli hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-tarih-projesine-20-milyon-liralik-destek_165558.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!