Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İzmir'deki Stat Projeleri İçin 200 Milyon Liralık Yatırım

İzmir Valisi Toprak: "İzmir'deki 4 stat projesi için tahmini olarak 200-250 milyon lira civarında bir yatırım olacak" dedi.

yapı.com.tr/AA
İzmir'deki Stat Projeleri İçin 200 Milyon Liralık Yatırım

İzmir Valisi Mustafa Toprak, kentte yapım ve tadilat çalışmaları devam eden 4 stat projesi için 200-250 milyon lira civarında yatırım yapılacağını bildirdi.Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte bulunan yapım ve yenileme çalışmaları süren, Karşıyaka, Atatürk, Alsancak ve Göztepe statlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın İzmir'deki statların hem tadilatı hem de yeni stat yapımı için ciddi bir yatırım içinde olduğunu ifade eden Toprak, "İzmir'deki 4 stat projesi için tahmini olarak 200-250 milyon lira civarında bir yatırım olacak" dedi.

Toprak, İzmir'de 1971 yılında olimpik nitelikte inşa edilen Atatürk Stadyumu'nda sürdürülen tadilat çalışmalarına ilişkin şu bilgileri verdi: "Çatı onarımı, zeminin iyileştirilmesi, 2 skor tabelası yapımı ve e-bilet uygulamasını kapsayan giriş ve çıkış turnikelerin kurulması, spor takımlarının giriş ve çıkışlarını daha emniyetli hale getiren koruyucu alan çalışmaları hızlı bir şekilde yürüyor. Çatı yapımının bir ay içerisinde bitirilmesini planlıyoruz. Rulo çimler de bir gecikme olmazsa bu hafta sonu serilmeye başlanacak. Bu çimlerin serildikten sonra bakımıyla birlikte 1 ay içinde kök salması ve zeminin sağlamlaşması bekleniyor, dolayısıyla Atatürk Stadyumu zemininin 10 Eylül'e kadar futbol oynamaya hazır hale gelmesi planlanıyor."

İnşası başlayacak

Yıkımına mayıs ayında başlanan Karşıyaka Stadı'na ilişkin problemlerin çözümünde önemli adımlar attıklarını ve yıkım çalışmalarının bir hafta içinde tamamlanacağı kaydeden Toprak, bu aşamadan sonra parselasyon çalışması yapılacağını söyledi. Toprak, yeni stadın yapımı için Karşıyaka Belediyesinden stadın devrinin isteneceğini, bu olmadığı takdirde, prosedür işletilerek kamulaştırma yoluna gidileceğini belirterek, tüm bu işlemlerden sonra ihalesi 2014 Nisan ayında yapılan Karşıyaka Stadı'nın yapımına geçileceğini bildirdi.


Vali Toprak, tribünlerin yıkımına başlanan Alsancak Stadı'nda ise burasının nasıl bir konsepte yeniden yapılacağına dair proje hazırlıklarının sürdüğünü belirtti. Stadın yenilenmesi çalışmalarının 1,5-2 yıl sürebileceğini ifade eden Toprak, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İzmir İl Koordinasyon Kurulu ile bazı çevrelerin, "Alsancak Stadı'nın yerine alışveriş merkezi (AVM) yapılacağı, rant amaçlı kullanılacağı" iddialarını ise yalanladı.

Toprak, İzmir'in güzide kulüplerinden Göztepe için de tarihine yaraşır stat yapılması için çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.


http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirdeki-stat-projeleri-icin-200-milyon-liralik-yatirim-_133039.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!