Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İlk 700 Metre Tamam

Karşıyaka tramvayında ray döşeme çalışmalarının yüzde 45’ini tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, iki ay önce Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Hava Eğitim Komutanlığı önünden başladığı Konak Tramvay hattı ray döşeme çalışmalarında Göztepe köprüsüne kadar geldi.

yapi.com.tr
İlk 700 Metre Tamam

DHA'nın haberine göre, geçtiğimiz Kasım ayı ortasında yapım çalışmalarına Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Hava Eğitim Komutanlığı önü kara tarafından başlanan Konak Tramvayında 700 metre geride bırakılarak Göztepe Köprüsü’ne varıldı. Önümüzdeki günlerde deniz tarafında da ray döşeme işlemlerine başlanacağı bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bulvarın kara ve deniz tarafında yola 4. şerit olacak şekilde, çim zemin üzerinde "yeşil kesitli" olarak ilerleyecek Konak Tramvay hattı için süratle çalışırken, bir yandan da vagonlar ile atölye ve destek binalarının yapımını sürdürüyor.

Öte yandan Karşıyaka tramvayında ray döşeme çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürülüyor. Rayların yaklaşık yarısına yakınını döşeyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı sonunda hizmete alınması planlanan tramvay hatlarından Karşıyaka hattını 2016’nın sonunda hizmete açabilmek için inşaat çalışmalarını iki koldan sürdürüyor.

Bu yatırımlar hayata geçtiğinde, Konak Tramvayı F.Altay Meydanı- Konak- Halkapınar arasında 12.7 kilometre uzunluğunda ve 19 durak ile Karşıyaka tramvayı ise Karşıyaka İskele-Mavişehir arasında 8.83 kilometre uzunluğunda ve 14 durakla hizmet verecek. Konak ve Karşıyaka tramvay hatları ile bu hatlarda çalışacak toplam 38 aracın maliyeti 390 milyon TL. İki tramvay hattı pik saatlerde 3’er dakika, diğer saatlerde ise 4-5 dakika aralıklarla çalışacak.

Tüm projenin tamamlanmasıyla birlikte Sahil Bulvarı 3 şerit gidiş-3 şerit geliş trafik yolu olarak hizmet vermeye devam edecek. Yeşil kesitli 4. şeritte seyredecek tramvay ile birlikte sinyalizasyon altyapısı da Akıllı Trafik Sistemi kapsamında yenilenerek güvenli ve sürdürülebilir bir erişim olanağı sağlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilk-700-metre-tamam_142541.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!