Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir’e, 2 Yeni Projede 14 Bin Konut Yapılacak

Başkan Kocaoğlu, Gaziemir ve Karabağlar’da yapılması planlanan toplu konutlarla ilgili iki projenin Bakanlar Kurulu’na gönderildiğini açıkladı

Milliyet Ege
İzmir’e, 2 Yeni Projede 14 Bin Konut Yapılacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Gaziemir İlçesi’nde Aktepe-Emrez ile Karabağlar İlçesi Limontepe mahallelerinde kent dönüşüm planı çerçevesinde 13- 14 bin yeni konut yapılacağını, hazırlanan iki projenin de Bakanlar Kurulu’na gönderildiğini belirtti.

Özel sektör dahil

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) İkamet ve Çok Amaçlı Bina İnşaat Sanayi Meslek Komiteleri tarafından düzenlenen “İzmir’de Kentsel Dönüşüm” konulu toplantıda Büyükşehir yetkilileri ile sanayiciler biraraya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Kentsel dönüşüm projesinde öncelikle kente adapte olmuş gecekonduda yaşayan kesimin hedef alındığını belirten Kocaoğlu, kentsel dönüşümde sadece belirli alanların belediye tarafından yapılacağını, geri kalan projeleri özel sektöre devredeceklerini söyledi.

Aktepe-Emrez ile Limontepe mahallelerinde kent dönüşüm planı çerçevesinde 13-14 bin yeni konut yapılacağını da açıklayan Kocaoğlu, iki projenin de Bakanlar Kurulu’na gönderildiğini belirterek, “Burada her türlü hazırlığı yapmış durumdayız. Bakanlar Kurulu Haziran sonunda kent dönüşüm bölgesi ilan ederse 6 aylık mutakabat süremiz var. Bu süre yıl sonunu bulur. Ardından 2012 Haziran’ı gibi 160-170 hektarlık alanda konut projesi yapılması için inşaat sektörünün hizmetine sunacağız” dedi.

Öte yandan deniz ulaşımıyla ilgili de bilgi veren Kocaoğlu, belediyenin 2 adet katamaran alacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmire-2-yeni-projede-14-bin-konut-yapilacak_87772.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!