Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzmir'in Yeni Fuar Merkezi için 9 Firma Yarışıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 26 milyon liraya kamulaştırılan bölge üzerinde kurulacak yeni fuar kompleksi için yapım ihalesi tamamlandı. 19 firma ihale dosyası alırken, 9 istekli firma ihaleye katılmak için teklif sundu. İhalenin yasal sürecinin tamamlanmasının ardından, kazanan firma ile sözleşme imzalanarak yer teslimi

yapi.com.tr
1 İzmir'in Yeni Fuar Merkezi için 9 Firma Yarışıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir’de 26 milyon liraya kamulaştırılan bölge üzerinde kurulacak yeni fuar kompleksi için yapım ihalesi tamamlandı. 19 firma ihale dosyası alırken, 9 istekli firma ihaleye katılmak için teklif sundu. İhalenin yasal sürecinin tamamlanmasının ardından, kazanan firma ile sözleşme imzalanarak yer teslimi yapılacak ve çalışmalara başlanacak.

337 bin metrekare alan

Toplam 337 bin metrekarelik bir alan üzerinde projesi hazırlanan bölge, sergi holleri, seminer salonları, geniş otoparkı ve sosyal donatı alanları ile uluslararası standartlarda olacak. Yeni fuar kompleksinde yapılacak olan seyir kulesi, fuar katılımcı ve ziyaretçilerine farklı bir ortam sunarken, amfi tiyatro şeklinde hazırlanan meydanı, fuarlar süresince çekim merkezi haline gelecek.7 hol birden

Toplam 337 bin metrekare alan üzerine projesi hazırlanan yeni fuar bölgesinde, ilk etapta 110 bin metrekare alan üzerinde 7 tane sergi holü yapılacak. Yapılacak holler, tek ya da aynı anda birden fazla fuara hizmet verebilecek şekilde teras şeklinde tasarlanacak ve birbirlerine geçişleri olacak. Fuarda 93 bin metrekarelik kapalı otopark alanı yapılarak ziyaretçi ve katılımcıların hizmetine sunulacak. Fuar alanında ayrıca, 12 bin metrekarelik fuar sokağı, 865 metrekarelik seminer salonu yer alacak. Fuar alanı içinde 11 bin 300 metrekarelik alanda ise kafeterya, restoran ve idari binalar bulunacak. Toplam inşaat olanı 240 bin metrekare olacak. Yeni fuar kompleksi projesinde daha sonra gelebilecek talepleri karşılamak amacıyla, 2. etapta kullanılmak üzere 70 bin metrekarelik bir rezerv alanı da oluşturuldu. Rezerv alan haricinde ayrıca, 42 bin metrekarelik bir alan da ilerideki süreçte otel ve kongre merkezi yapılması amacıyla ayrıldı.

365 gün fuarcılık

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 26 milyon lira kamulaştırma bedeli ödeyerek fuarcılık için hazırladığı Gaziemir’deki 337 dönüm alan ile kentte “365 gün fuarcılık” hedefleniyor. İzmir’in yeni fuar kompleksi, çağdaş mekanların yanı sıra, teknik ve sosyal altyapı donanımlarıyla büyük boyutlu ihtisas fuarlarının gereksinimlerini karşılayabilecek niteliklere sahip olacak. Şehir içi ulaşım, konaklama ve hizmet alanlarına yakın konumuyla, fuar katılımcılarının yanı sıra kentliler de yeni fuar alanına kolayca ulaşabilecek.Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Fazıl Ölçer tarafından yönetilen ihaleye teklif veren firmalar ve teklif miktarları şöyle:

* AKM Yapı Taahhüt San. Ve Tic. Ltd. Şti. ile Özka İnş. A.Ş. ortak girişimi / 287 milyon 959 bin 87 TL 48 kuruş

* Öztaş İnşaat, İnşaat Malzemeleri Tic. A.Ş. ile EMT İnşaat Turz. Tic. A.Ş. ortak girişimi / 244 milyon 240 bin TL.

* Nuhoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Alt ve Üst Yapı İnş. San. Tic. Ltd. Şti. ortak girişimi / 216 milyon 799 bin 980 TL.

* Ermit Mühendislik İnş. Ve Tic. Ltd. Şti / 259 milyon 690 bin TL.

* İzka İnş. Taah. Müh. Ltd. Şti. ile Türkerler İnş. Turz. Maden. Enj. Ür. Tic. ve San. A.Ş. ile Durmaz İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti. ortak girişimi / 284 milyon 112 bin TL.

* Limak İnş. San. Ve Tic. A.Ş. ile Kolin İnş. Turz. San. Ve Tic. A.Ş. ortak girişimi / 283 milyon 694 bin 900 TL.

* YDA İnşaat San. ve Ticaret A.Ş / 293 milyon 929 bin TL.

* Varyap Varlıbaşlar Yapı San. Turz. Yatırımları Tic. Elk. Üre. A.Ş / 241 milyon 960 bin TL.

* İntes Grup İnş. Ve Tic. A.Ş. ile Fema İnşaat Ticaret A.Ş. ortak girişimi / 274 milyon 400 bin TL.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirin-yeni-fuar-merkezi-icin-9-firma-yarisiyor_91606.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • İzmir'e yeni fuar alanı, İzmir için güzel bir proje. Ancak mevcut fuar (IEF) alanı için de yenileme projeleri geliştirilmesi lazım. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!