Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzocam İlk Çeyrekte Satışlarını Yüzde 36 Oranında Arttırdı

İzocam, 2003 yılı ilk çeyrekte net satışlarını yüzde 36 oranında arttırarak 17 trilyon 348 milyar liraya çıkarttı. İzocam Genel Müdürü Arif

Dünyab>İzocam, 2003 yılı ilk çeyrekte net satışlarını yüzde 36 oranında arttırarak 17 trilyon 348 milyar liraya çıkarttı.

İzocam Genel Müdürü Arif Nuri Bulut, 2003 yılı için 102 trilyon lira ciro hedefleyen kuruluşun, yılın ilk üç aylık döneminde net satışlarını, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 36 artırarak 17 trilyon 348 milyar liraya yükselttiğini söyledi.

İzocam'ın ilk çeyrek sonuçlarının açıklandığı toplantıda konuşan Bulut, Avrupa inşaat pazarında durgunluk ve küçülme, buna karşın Balkanlar ve Ortadoğu pazarlarındaki Romanya, Bulgaristan, İran ve Mısır'da canlılık ve hareketlenme gözlendiğini bildirdi.


Türkiye inşaat pazarının son 2 yıldır küçülmeye devam ettiğini anlatan Bulut, 2002 yılında bir önceki yıla göre yapı ruhsatı verilen yapıların toplam inşaat alanında yüzde 40, yapı ruhsatlarının adedinde ise yüzde 42'lik azalma olduğunu dile getirdi. Geçen yıl 14 milyon dolara yakın yatırımla İzocam'ın yılda 55 bin ton kurulu kapasiteye ulaştığını belirten Nuri Bulut, 2003 yılında ise iyileştirme, modernizasyon ve yeni ürün yatırımları için 1.1 milyon dolar harcanacağını kaydetti. Arif Nuri Bulut, 2003 yılında 102 trilyon lira ciro ve 13 milyon dolar ihracat hedeflediklerini belirterek, 2003'te yüzde 6 büyümeyi amaçladıklarını kaydeden Bulut, ''İlk çeyrekte net satışlarımızı yüzde 36 artırarak 17 trilyon 348 milyar liraya çıkardık. Kapasite artışı ile modernizasyon yatırımlarını tamamladık ve mineral ürünlerde üretim kapasitesini yılda 55 bin tona artırdık. Bu şekilde önümüzdeki 5 yıl içinde pazarda önemli avantajlar elde edeceğiz'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izocam-ilk-ceyrekte-satislarini-yuzde-36-oraninda-arttirdi_4211.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!