Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İzocam Tekiz Kombi Panel, FM Sertifikası Aldı

İzocam, patentli Tekiz Kombi Panel ürünüyle, uluslararası bir risk ve sigorta yönetimi firması olan FM Global’in bağımsız test kolu tarafından verilen FM sertifikasını almaya hak kazandı.

yapi.com.tr
İzocam Tekiz Kombi Panel, FM Sertifikası Aldı

FM sertifikası, söz konusu ürünün belirli testlerden geçtiğini ve binanın minimum risk altında olduğunu garanti ediyor ve bu sertifikaya sahip ürünler özellikle fabrika yatırımı ya da tadilatı gibi önemli sanayi projelerinde tercih ediliyor. 

İzocam Genel Direktörü Levent Gökçe, FM sertifikasının ürüne olan güveni vurguladığını belirterek, "FM sertifikası hem can hem mal kaybı olmaması konusunda bir güvence sağlıyor. FM onaylı ürünler riski azalttığından sigorta şirketleri tarafından da risk analizleri sırasında tercih ediliyor ve sigorta maliyetlerinin aşağı çekilmesini sağlıyor. FM Sertifikası yangın güvenliğinin yanı sıra çatılar için sızdırmazlık, UV dayanımı gibi her konuyu inceleyip test ederek raporluyor ve binaların uzun süreli kullanım için minimum riskli malzemelerle inşa edilmesini garanti altına alıyor. Kombi panelimizin, Türkiye'de üretilen membranlı paneller arasında FM sertifikası alan tek ve ilk ürün olmasından dolayı hem gurur hem de mutluluk duyuyoruz" dedi.

Endüstriyel binalarda A1 yanmazlık sınıfındaki ürünlerin kullanımının önemine değinen Levent Gökçe; "Özellikle de endüstriyel binalarda meydana gelen yangınlar üretim sürecinde kullanılan bazı yanıcı maddeler nedeniyle çok daha çabuk parlayarak yayılabiliyor. Buralarda çıkan yangınlar can güvenliğini tehdit etmenin yanı sıra büyük ölçekli fabrikalarda telafisi zor maddi hasara neden oluyor ve büyük zarara uğratıyor. Bu tür yapılarda Binalarda Yangın Güvenliği Yönetmeliği'nde belirtilen kriterlere harfiyen uyulması ve denetimlerinin de düzenli şekilde yapılması gerekiyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izocam-tekiz-kombi-panel-fm-sertifikasi-aldi_169922.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!