Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzocam’ın Ürünlerindeki Öncelik Çevre Dostu Olması

Her yıl 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kutlanıyor. Çevre korumaya katkı sağlayan ürünler geliştiren ve bu konudaki bilinçlenmeyi çok önemseyen İzocam, doğru malzeme ile yapılan yalıtım uygulamalarıyla enerji tüketiminin düşürülebileceğini vurguluyor.

yapi.com.tr
İzocam’ın Ürünlerindeki Öncelik Çevre Dostu Olması

Dünyadaki enerji kaynakları giderek tükeniyor, gün geçtikçe artış gösteren sera gazı, küresel ısınmayı tetikleyerek doğanın dengesini bozuyor. Gelecekte daha yaşanabilir bir dünya için enerji kullanımının azaltılması ve var olan kaynakların çok daha verimli bir şekilde kullanılması gerekiyor.
İzocam, yalıtım, enerji tasarrufu ve çevre koruma ilişkisinde toplumun farkındalığını artırmaya öncelik veriyor. 53 yıllık tecrübesiyle yalıtım ürünleri tasarlayan, üreten ve kullanıma sunan İzocam bu süre boyunca 200 milyon ton petrole eşdeğer (TEP) enerji tasarrufunun gerçekleşmesinde katkıda bulundu.

İzocam, doğru yalıtım uygulamaları sayesinde enerji giderlerinin azalacağını, buna bağlı olarak da karbon salımlarının önemli ölçüde düşeceğini vurguluyor. Bu konuda toplumu bilinçlendirmek adına çalışmalar yürüten İzocam, çevre dostu ürünler geliştirerek, tesislerinde enerji yönetim sistemlerini uygulayarak ve çevresel ürün beyanlarıyla hem topluma hem de sektörüne karşı üzerine düşen görevi yerine getiriyor.


İzocam bu yıl sektöre çevre dostu üç yeni ürün kazandırdı. İzocam mineral yün ailesine katılan ürünlerden Yeni Cephe Levhası ısı ve ses yalıtımı ile yangın güvenliğinin yanısıra mimarların cephe çözümlerine tasarım esnekliği sunuyor. Endüstriyel binalara yönelik iki yeni Endüstriyel Bina Levhası ise ısı ve ses yalıtımı ile yangın güvenliği sağlamasının yanında, hafifliği sayesinde yerinde yapılan uygulamalarda büyük bir kolaylık sunuyor.

Çevreye saygı konusunda İzocam’daki çevre dostu üretim yöntemlerini hayata geçirdiklerini ve çevreye duyarlı ürünler geliştirmeye odaklandıklarını vurgulayan İzocam Genel Direktörü Levent Gökçe bunun en güzel örneklerinin, tüm tesislerinde uygulanan ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi olduğunun altını çiziyor. “Ürünlerimizin yanısıra bu alandaki kalite belgeleri ve sertifikasyonlara da önem veriyoruz. Tüm tesislerimizde çevresel performansımızı artırmak ve çevre bilincini yaygınlaştırmak için ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ni uyguluyoruz. Yine tüm ürünlerimiz ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi’ne sahip tesislerde üretiliyor.

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi kapsamında yaptığımız çalışmalarla enerji kullanımında iyileştirme ve birim üretim başına tüketilen enerji miktarının azaltılmasını amaçlıyoruz. Enerji yönetimi için sistem oluştururken, aynı zamanda sera gazı salımlarının azaltılması hedefimizi de koruyoruz. Taşyünü ve Camyünü ürünlerimiz için, sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikası bulunuyor. Isı Yalıtım Malzemeleri üreticileri içinde EUCEB belgesini ilk alan kuruluş olduk. İzocam Camyünü Şilteleri, AB ülkesinin ulusal emisyon limitlerine uygunluk belgesi olan Eurofins Gold belgesine sahiptir. 2015’den beri Camyünü ve Taşyünü ürünlerimiz için EPD (Çevresel Ürün Beyanı) Belgemiz bulunuyor. LEED, BREAM vb. yeşil bina sertifikasyon değerlendirmesinde projenin ek puan almasını sağlayan EPD Belgesi’ne, Türkiye’de Isı Yalıtım Malzemeleri üreticileri içinde sahip olan ilk kuruluş olduk ve sektöre bu anlamda da öncülük ettik. EPD Belgesi, ürün veya hizmete ait doğrulanmış nicel çevresel bilgilerin şeffaf olarak toplumla paylaşımını ve böylece çevreye olumsuz etkileri daha az olan ürün ve hizmetlerin teşvik edilmesini amaçlıyor.”

Gelecekte de sürdürülebilir ve çevreci ürünlerimiz ile örnek ve öncü olmaya devam edeceklerini belirten Levent Gökçe; “Önümüzdeki yıllarda sektörün gündemini daha düşük ısı iletim katsayısına sahip, enerji verimliliği çok daha yüksek, çevre dostu ürünlerin dolduracağını da dile getirdi”. Gökçe; “Ürünlerimizin içermesi gereken özellikler arasında önceliğimiz çevre dostu olması… Geçtiğimiz bir yılda İzocam mineral yün ailesine bu özelliklere sahip üç yeni ürün katıldı. İzocam Yeni Cephe Levhası ısı ve ses yalıtımı ile yangın güvenliği sağlamasının yanında, mimarların cephe çözümlerine tasarım esnekliği sunuyor. Endüstriyel binalar için geliştirdiğimiz iki yeni ürün, İzocam Endüstriyel Bina Levhası ve İzocam Endüstriyel Bina Levhası R+ ürünlerimiz ise, ısı ve ses yalıtımı ile yangın güvenliği sağlamasının yanında, hafifliği sayesinde kolayca taşınabiliyor ve yerinde yapılan uygulamalar sırasında uygulayıcılara büyük bir kolaylık sunuyor” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izocamin-urunlerindeki-oncelik-cevre-dostu-olmasi_166110.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!