Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

JES’e Direnen Köylülere Ceza Üstüne Ceza

Aydın'ın Efeler ilçesinde jeotermal enerji santraline (JES) karşı direnen köylülere, "sosyal mesafe kurallarına uymama" gerekçesi ile kesilen 3 bin 150'şer lira para cezasının üstüne, dere kenarında park halindeki araçlarına da trafik cezası kesildiği ortaya çıktı.

yapi.com.tr
JES’e Direnen Köylülere Ceza Üstüne Ceza

Aydın’da insan ve çevre sağlığını tehdit eden zehirli gazlar salan 35 JES ile 2 bini aşkın jeotermal kuyuya her geçen gün yenilerinin eklenmesine itiraz eden köylülere ceza üstüne ceza geliyor.

Sözcü’den Latif Sansür’ün haberine göre; geçen nisan ayında sokağa çıkma yasağında, tüm köylüler evlerine kapanmışken, JES firmasının sokağa çıkma yasağını fırsat bilerek sondaj kulesini dikmesine tepki gösteren 35 köylüye ”sosyal mesafeye uymamak” suçundan 3 bin 150’şer lira ceza gönderildi.

Köylüler bu cezaların iptali için çaba gösterirken, bu kez de aynı gün trafik kurallarını ihlalden 17 kişiye trafik cezası kesildiği ortaya çıktı.

 

 

Şirketin sokağa çıkma yasaklarında kuleyi diktiğini yasaklar bittiğinde fark edip tepki gösteren köylülere trafik cezalarının makbuzları gelmeye başladı.

Dere kenarına araçlarını park ettikleri, kemer takmadan araç kullandıkları için kesilen trafik cezalarının tebligatlarını alan köylüler ne yapacaklarını şaşırdı. Bundan sonra hangi suçtan ceza aldıklarına ilişkin tebligatların yapılacağını merak etmeye başladı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/jese-direnen-koylulere-ceza-ustune-ceza_180502.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!