Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

BES Şirketi Çapaklı’ya Jandarmayla Girdi

Salihli’nin Çapaklı Mahallesine yapılmak istenen Biyogaz Enerji Santraline karşı köylüler yolu kapatarak direnişe devam ediyor. Şirket ise kaymakamlığın 'Mahkeme kararını bekleyin' demesine rağmen, yol yapım çalışması için köye jandarmayla beraber girdi.

yapi.com.tr
BES Şirketi Çapaklı’ya Jandarmayla Girdi

Manisa’nın Salihli ilçesinde yurttaşlar enerji santrallerine karşı mücadelelerine devam ediyor. Ege Biyogaz Elektrik Üretim A.Ş. tarafından Çapaklı Mahallesine Biyogaz Enerji Santrali (3,120 MWe, 3,21 MWm, 3,56 MWth) ve Gübre Üretim Tesisi, yaklaşık 34.4 bin metrekare yüzölçümlü alan üzerine yapılması planlanıyor.

BirGün’den Berkay Sağol’un haberine göre; köylüler ve yaşam savunucuları kurulmak istenen enerji santraline karşı iptal davası açtı. Şirketin ise iptal davasının kararını beklemeden santral için yol yapım çalışmalarına başladığı öğrenildi.

Şirketin yol yapım çalışmasını engellemek isteyen köylüler, geçtiğimiz Salı günü iş makinelerini engelledi, yolu kapatarak iş makinelerini alandan uzaklaştırdıktan sonra alanda direniş başlattı.

Kaymakamlık tarafından mahkeme sonuçlanıncaya kadar yol yapımına izin verilmeyeceği belirtilmesine rağmen, şirket jandarmayla beraber yol yapım çalışmasına devam etmeye çalışıyor.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bes-sirketi-capakliya-jandarmayla-girdi_181073.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!