Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Kaçak İnşaat Devri Artık Bitti"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “İmar planları yap boz tahtasına dönmemeli” uyarısında bulunarak, “Başta İstanbul olmak üzere imar planı yapmak netameli bir iştir. Şahsi menfaatler bu işin karnını kaşımak ister. İmar planı yapanlar Türkiye’nin her tarafında suçlanıyor” dedi.

yapı.com.tr
"Kaçak İnşaat Devri Artık Bitti"

Van’da deprem sonrası imar planlarıyla ilgili değerlendirme toplantısına katılan Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ruhsatları durdurmayız"

“Kaybedilen insanların sayısı çok daha büyük olabilirdi. Doğru dürüst bir imar planı yapılması lazım. 3-5 kişinin değil tüm Van’ın menfaatinin düşünülmesi gerekir. Revizyon süresi içinde biz burada ruhsatları durdurmayacağız. Yetkilerin yüzde 90’ını belediyeye devredeceğiz. Siyasetin paçasına düştüğümüz zaman Van’a yazık ederiz. Esas mesele devlet ve özel sektör yatırımlarını buraya getirmek. Yatırım iklimini buraya getirmek basitleştirmek, kolaylaştırmak gerekiyor. Belediye 2 ay içinde ruhsatları vermezse biz vereceğiz. Belediye üç ay içinde imar planlarını yapmazsa biz yapacağız. Kaçak inşaat devri artık bitti. Van’da 24 bin 500 konut rakamına ulaşacağız. İran da gelecek buraya. ‘Van’da sanayi var gidelim oradan alalım’ diyecek. Komşu ticaretinin artması için de çalışacağız.

"Rant sağlamak ihanettir"

Ülkemiz fay üzerinde oturuyor. Fayı lehimize çevirmemiz lazım. Deprem hattını zarar değil fayda verir konuma getirmemiz lazım. Van’da yatırım iklimini güzelleştirip kamu ve özel sektör yatırımlarını buraya getirmeliyiz. İmardan rant sağlarsak Van halkına ihanet etmiş oluruz. İmar planı yapma işi başta İstanbul olmak üzere çok netameli bir iştir. İmar planı işi alan firmalara murakıp koyarız. Bu işi gittiği şehirde gizli yürütmesini isteriz.” 

http://www.yapi.com.tr/haberler/kacak-insaat-devri-artik-bitti_105552.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!