Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erdoğan Bayraktar'a Fahri Doktora

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ), Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a ''Gecekondulaşmanın önlenmesi, yenileşme ve dönüşüm'' alanındaki çalışmalarından dolayı fahri doktora unvanı verdi.

yapi.com.tr
Erdoğan Bayraktar'a Fahri Doktora

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a, fahri doktora diploması ve cübbesi, FSMVÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hikmet Özdemir tarafından takdim edildi.

FSMVÜ Topkapı Kampüsü'nde düzenlenen törende konuşan Erdoğan Bayraktar, ''Burada bana doktora payesinin lütfedilmesi büyük bir onurdur'' dedi. Bakan Bayraktar, FSMVÜ'nün Fatih Sultan Mehmet'in otağına kurulduğunu belirterek, üniversitenin gerek verdiği fotoğraf gerekse de konumu itibarıyla önümüzdeki süreçte dünya çapında bir gelişme sağlayacağını dile getirdi. FSMVÜ'nün Türkiye'nin tarihi dokusuna, edebiyatına, hukukuna, medeniyet yapısına ve medeniyet gelişiminin izlerini taşıyan eserlere katkı sunacağını kaydeden Bakan Bayraktar, şunları söyledi:

''FSMVÜ, Karahanlılar'dan, Gazneliler'den, Harzemşahlar'dan, Büyük Selçuklular'dan, Anadolu Selçuklular'dan, Osmanlı İmparatorluğu'ndan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk kuruluşundan, kuruluşu oluşturan manifesto yapısından günümüze kadar gelen o mimari, tarihi eserlerin, tarihi dokuyu, yapıyı ihya etmede yeni bir görev üstlenecektir.''

Bakan Bayraktar, ''Burada bana doktora payesinin lütfedilmesi büyük bir onurdur. Çok sevdiğim bir ismin, çok sevdiğim, saygı duyduğum bir kişinin üniversitesi'' diyerek, senato üyelerine kararlarından dolayı teşekkür etti. Bakan Bayraktar, daha iyi çalışmalar yaparak bu unvana layık olmaya çalışacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erdogan-bayraktara-fahri-doktora_104222.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!