Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Okula Kaçak Kat Çıktılar

Hiçbir izin ve ruhsat olmadan okula ek kat yapıldığı ortaya çıktı.

yapi.com.tr
1 Okula Kaçak Kat Çıktılar

CHP İstanbul İl Genel Meclis Üyesi Ali Cemal Kimverdi hazırladığı ve Meclis Başkanlığına sunduğu yazılı soru önergesi ile ilgili şunları söyledi;

"Beyoğlu Hoca İshak Efendi İmam Hatip Ortaokulu İstanbul İl Özel İdaresi tarafından 2013 yılında İlköğretim okulu olarak yapılmış, okul bitiminde 4+4+4 sisteminde İmam Hatip Ortaokuluna dönüştürülmüştür. Okulun İmam Hatip'e dönüştürülmesi semtte öğrenci velileri tarafından defalarca eylemlerle protesto edilmişti.İmam Hatip'e dönüştürülerek 2013'te eğitime başlayan okulda kendi çektiğim resimlerde de görüleceği üzere okulun çatısı kaldırılarak çelik konstrüksiyonla kat ilavesi yapılmaktadır. Hiçbir planlama yapılmadan dönüştürülen okul hangi mühendislikle izah edilebilir şekilde kat ilavesi yapılmaktadır?"

"İlave katın okula getireceği aşırı yük nasıl izah edilebilir? Hiçbir teknik altyapısı olmadan hangi izinle ve ruhsatla yapılmaktadır? Resimlerini çektiğim okulda çalışanlardan öğrendiğim kadarı ile ilave kaçak kat mescit olarak yapılmakta olduğu söyleniyor. İnşaat alanında hiçbir bilgilendirme tabelası yok; Belediyenin inşaat ruhsatı, pafta-ada numaraları, işin başlama-bitiş tarihleri, ihale bedeli gibi hiçbir bilgi tabelası yok. Deprem bekleyen İstanbul ve İstanbul'un İdarecileri 6 ay önce yapılan okuldaki kaçak katı nasıl izah edebilir? Sorumlusu İstanbul'u Yöneten Kamu görevlileridir."

İstanbul İl Genel Meclisi 2013 yılı Kasım ayı Meclis toplantılarında CHP İl Genel Meclis Üyesi Ali Cemal Kimverdi ve İlhami Sadıkoğlu imzaları ile Meclis Başkanlığına verilen yazılı soru önergesi şöyle:

KONU: Beyoğlu Hoca İshak Efendi Okulu hakkında.

Beyoğlu ilçemizde bulunan Hoca İshak Efendi İmam Hatip Ortaokulu İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yapılmış, 2013 yılında eğitime başlamıştır. Okul ekte resimlerde de görüleceği üzere çatısı sökülerek çelik konstrüksiyon ile kat ilave edilmektedir. Buradan hareketle aşağıdaki sorularımızın cevaplandırılmasını talep ediyoruz.

1) Okul hangi firma tarafından ve kaç TL'ye yapılmıştır?

2) Şuan yapılan ilave kat projede var mıydı? Varsa neden yapılmadı? Yoksa hangi gerekçe, hangi izin ve kim tarafından kaç TL' ye yapılmaktadır?

Bu sorularımızın cevaplandırılmasını ve okulun ilk yapılan planlarını ve son yapılan ilave katın planlarının tarafımıza verilmesi için önergemizin genel sekreterliğe havalesini talep ediyoruz. Konuyu bilgilerinize saygılarımızla arz ederiz.

ETİKETLER: kaçak kat okul
http://www.yapi.com.tr/haberler/okula-kacak-kat-ciktilar_114225.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Keşke bu durum gerçekten rahatsız etseydi şikayet sahiplerini ama kaça ve kim tarafından yapıldığı sorgulanıyor birisi bedavaya hayrıma yapıyorum derse o zaman ne denecek acaba?İmam hatip ve mescid olmasaydı mesela cami pavyona dönüşüyor olsaydı ne derlerdi,lazımda ondan yapılıyor demezlermi idi sn.meclis üyesi merak ediyorum. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!