Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'Kaçak Yapıyı Engelleyin’

İzmir Valisi Alaaddin Yüksel, kaymakamlıklar ve belediyelere gönderdiği genelgede, kaçak yapılaşmanın önlenmesini istedi. İzmir Valisi Alaaddin Yü

Ticaret Gazetesi/10.09.2002zmir Valisi Alaaddin Yüksel, kaymakamlıklar ve belediyelere gönderdiği genelgede, kaçak yapılaşmanın önlenmesini istedi.

İzmir Valisi Alaaddin Yüksel, yayınladığı genelgede, Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında, denetimsizlikten kaynaklanan kaçak ve ruhsatsız yapılaşmanın geldiğini belirtti.

İzmir Valisi Alaaddin Yüksel, genelgesinde, şu görüşlere yer verdi:

“Bu sorun bir taraftan çarpık, plansız ve düzensiz kentleşmeye yol açmakta, diğer taraftan da ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda başka problemlerin meydana gelmesine neden olmaktadır.

Çarpık ve yasadışı yapılaşmaya neden olan hususların başında, kamuya ait arsa ve araziler üzerinde çeşitli nedenlere bağlı göz yummalarla işgaller, kişisel menfaatler ile imar affı beklentileri gelmektedir.”

İzmir Valisi Yüksel, genelgesinde, “Yaşanabilir kentler, toplumsal ve ekonomik gelişme düzeyinin bir göstergesi olup yaşam kalitesi bakımından, fiziksel görünüm, çevre ve sağlık özellikleri itibariyle bugünkü ve gelecek kuşakların da istifade etmesi sorumluluğunu gerektirmektedir” dedi.

Vali Yüksel, genelgenin son bölümünde şunları kaydetti:

“3 Kasım 2002’de 22. dönem milletvekilliği seçimlerinin kararı alındığından, dönemin özelliği itibariyle kamuya ait arsa ve araziler üzerinde kaçak ve ruhsatsız yasadışı yapılaşmalara, gerekçesi ve sebepleri ne olursa olsun gerekli denetimlerin yapılmaması suretiyle kaçak yapılaşmaya neden olan ve bu yolla görevini ihmal veya suiistimal edenler hakkında gerekli yasal işlemlerin derhal yapılması, il sınırları içerisindeki tüm belediye başkanlıklarına duyurulur.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/kacak-yapiyi-engelleyin_1668.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!