Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kadir Has Üniversitesi ile STFA İnşaat Grubu İşbirliği

Kadir Has Üniversitesi, eğitim, öğretim ve araştırmaya yönelik işbirliğini geliştirmek amacıyla STFA İnşaat Grubu ile işbirliği anlaşması imzaladı.

yapi.com.tr
Kadir Has Üniversitesi ile STFA İnşaat Grubu İşbirliği

Kadir Has Üniversitesi, proje konuları sağlamak, sorunlara her düzeyde ortak çözüm geliştirmek, yaz stajları ve mezuniyet sonrası istihdam gibi alanlarda da eğitim süreci içinde ve sonrasında etkin rol üstlenmek amacıyla, STFA İnşaat Grubu ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Kadir Has Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. A. Metin Ger; “Kadir Has Üniversitesi olarak lisans ve lisansüstü eğitime yönelik ortak tez ve proje çalışmaları gerçekleştirmek, öğrencilerin olabildiğince sahada gerçekleşmekte olan işlerin içinde yer almaları ve bu işlere yönelik tez ve proje benzeri bilimsel ve akademik çalışmalar yapabilmelerine imkan sağlamak için farklı sektörlerle anlaşmalar düzenliyoruz. Yapılan bu anlaşmalar, yenilikçi çözümlerin ve teknolojilerin geliştirilmesi için güncel gelişmelere hakim mühendislerin yetiştirilebilmesine olanak verecek şekilde tasarlanmış ders programlarının uygulamaya konulması için önemli bir rol oynuyor. Yakın gelecekte hem sektöre hem akademik üniversite eğitimine katkısı olacağına inanıyoruz. STFA İnşaat Grubu ile yaptığımız anlaşma ile de bunu pekiştirdiğimizi düşünüyorum” dedi.  

Kadir Has Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan mutlu olduğunu belirten STFA İnşaat Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ali Şentürk; “Böyle güzel bir işe katkımız olduğu için çok mutluyuz. Kadir Has Üniversitesi’ne de ayrıca teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri özel sektör ile üniversiteler arasındaki bağın kopukluğu. Bir şekilde bu durumu zaman içerisinde gidermemiz gerekiyor. Kadir Has Üniversitesi ile yaptığımız anlaşma, bu kopukluğu gidermenin başlangıcı olabilir” dedi. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadir-has-universitesi-ile-stfa-insaat-grubu-isbirligi_174857.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!