Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kâğıthane OfisPark'ın İnşaatı Tamamlandı

Tekfen Emlak Geliştirme tarafından Kâğıthane’de inşa edilen Kâğıthane OfisPark projesinin inşaatı tamamlandı. Tekfen Emlak Geliştirme Genel Müdürü Ömer Egesel, “İstanbul’un tarihi semtlerinden Kâğıthane’nin kentsel dokusundan ilham alarak tasarlanan Kâğıthane OfisPark’ın, bölgede kentsel dönüşüme öncülük ettiğine inanıyoruz” dedi.

yapi.com.tr
Kâğıthane OfisPark'ın İnşaatı Tamamlandı

Tekfen Emlak Geliştirme tarafından Kâğıthane’de inşa edilen Kâğıthane OfisPark projesinin inşaatı tamamlandı. Tekfen Emlak Geliştirme Genel Müdürü Ömer Egesel ve Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, satış-kiralama faaliyetleri hız kazanan projenin satış ofisinde 02 Aralık Cuma günü düzenlenen toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tekfen Emlak Geliştirme Genel Müdürü Ömer Egesel, inşaatına Ağustos 2009’da başlanan ve yaklaşık 75 milyon TL yatırımla gerçekleşen projenin son aşamasına gelindiğini belirterek, projenin Ocak 2012’de teslim edileceğini açıkladı. Egesel, “İstanbul’un tarihi semtlerinden Kâğıthane’nin kentsel dokusundan ilham alarak tasarlanan Kâğıthane OfisPark’ın, bölgede kentsel dönüşüme öncülük ettiğine inanıyoruz” dedi.

Yeni ofis normlarını belirleyen bir proje

Egesel sözlerine şöyle devam etti:

“Ofis hayatının tüm detayları düşünülerek tasarlanan projede, ofislerin yanı sıra alışveriş, yeme-içme, ortak avlu gibi olanaklarıyla bir iş yerinden çok daha fazlasını sunan geniş sosyal yaşam alanları mevcut. Tek ve yüksek ofis bloğu yerine bölgenin dokusuna uygun olarak parçalı ve bir avlu etrafında yaşayan bir yerleşim tercih ettik. Kağıthane OfisPark’ta, tek katta 230 m2'den 1.600 m2 büyüklüğe kadar kiralanabilir alanlar bulunuyor. Kullanım ihtiyacına göre ofis katından, müstakil bloklara kiralama alternatifleri sunuyoruz. Cam köprülerle bloklar arası kolay geçiş imkânı var. Sınıfından ve benzerlerinden farklı olarak, 4,30 metrelik kat yüksekliği ile ferah bir çalışma ortamı sunuluyor.”

Yüzde 24 enerji tasarrufu

Ömer Egesel, “Yerel ve nitelikli malzeme seçimi ve tüm kaynakların verimli kullanımı gibi her türlü yaşam, kullanım ve işletim standartlarına uygun olmasına büyük önem verdik. Sonuçta Kağıthane OfisPark ASHRE 90.1 (Amerikan Bina Enerji Verimliliği Standardı) standardına kıyasla enerji tüketimi olarak yüzde 24 daha verimli olarak tamamlandı. Bu da son kullanıcılara işletme giderlerinde önemli bir avantaj olarak geri dönecek” dedi.
Egesel, Kâğıthane OfisPark’ın Amerikan Yeşil binalar Konseyi tarafından verilen LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) Office Shell&Core (Çekirdek ve Kabuk) kategorisinde LEED gümüş sertifikası sahibi olacağını da sözlerine ekledi.

İstanbul’da 'Merkezi İş Alanı'nda (MİA) ofislerin boşluk oranı yüzde 3 seviyelerinde

Türkiye’deki emlak piyasası hakkında değerlendirmelerde bulunan Jones Lang LaSalle Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, “İstanbul A sınıfı ofis stoku yaklaşık 2,7 milyon metrekareye ulaştı. Bu stoğun yaklaşık yüzde 40’ı MİA’da yer alıyor. MİA’nın ana arteri olan Maslak-Zincirlikuyu hattı üzerinde yer alan ofis binalarındaki boş alanlar, 2011 yılı içinde yüzde 3 seviyelerine düştü. Aynı zamanda bilhassa kurumsal şirketlerin ofis taleplerinin artmasıyla birlikte, kiralar da artışa geçti. Önümüzdeki 2 yıl boyunca, tamamlanacak yeni ofis projelerinin sayısı oldukça kısıtlı olduğundan bu bölgede kiraların daha da artacağını bekliyoruz. Ofis alanında Türkiye’de çok ciddi bir pazar var, yatırım yapacak yeni yatırımcıların önünün açık olduğunu düşünüyorum. Zamanla ülke yatırım yapılabilir yeterliliğe gelecektir. Özellikle İstanbul, sahip olduğu ikamet ve ticaret potansiyeli açısından Türkiye’nin lokomotifi olarak değerlendirilebilir. Bu denli büyük bir lokomotif, değişen ve gelişen makroekonomik ortamda yeni ve modernize yaşam alanları oluşturmayı zorunlu kılacaktır. Kâğıthane bölgesi hızla gelişiyor, değerleniyor.”

İyi geliştirilmiş A sınıfı ofis projelerine ciddi talep var

Alkaş, ofis projelerine yönelik olarak kullanıcıların ilgisinin 2011 yılında artarak devam ettiğini söyledi. İstanbul’un son yıllarda geliştirilen projelerinin cazibe merkezi haline geldiğini belirten Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, değerlendirmesine şöyle devam etti: “Levent ve Maslak’ın yanı başında bulunan Kâğıthane OfisPark, açık ve ferah mimari konsepti ile 32 bin 700 metrekare A sınıfı ofis ve perakende alanları sunuyor. Projenin başlangıcından bu yana yüzde 30 oranında fiyat artışı kaydeden Kâğıthane OfisPark, kiraları ile bugün Maslak-Levent bölgesine oranla yüzde 20-30 altındadır. LEED Yeşil Bina sertifikası ve Tekfen tecrübesi ile birlikte tasarlanan Kâğıthane OfisPark, işletme maliyetinde de önemli tasarruf sağlayacak. Kiralamaların yeni başladığı Kâğıthane OfisPark’ta ofis kiracıları şu an için avantajlı.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/kagithane-ofisparkin-insaati-tamamlandi_89960.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!