Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kale Grubu’nun İlk İşi Okullarda Değişim

Kale Grubu’nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) “İlk İşim Okullarda Değişim” sloganıyla yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Projenin ilk ayağı, 30 Haziran 2009 Salı günü Kayseri’de yapılan törenle

yapi.com.tr
Kale Grubu’nun İlk İşi Okullarda Değişim

Kale Grubu’nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) “İlk İşim Okullarda Değişim” sloganıyla yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Projenin ilk ayağı, 30 Haziran 2009 Salı günü Kayseri’de yapılan törenle gerçekleştirildi.

1991 yılından bu yana ana faaliyet alanlarından biri olan meslek edindirme kurslarıyla yüzlerce işsiz genci meslek sahibi yapan KSV, “İlk İşim Okullarda Değişim” projesi ile Türkiye’nin dört bir yanında yaptığı 'Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Meslek Kursları'nın staj çalışmalarını Anadolu’daki köy okullarının tuvaletlerinde gerçekleştiriyor. Böylece kursiyerlerin mesleklerindeki ilk işleri ile bir sosyal sorumluluk projesi içinde yer almalarının yanı sıra, bölgelerindeki köy ilkokullarının hijyenik bir ortama kavuşması sağlanıyor. Kale Grubu’nun öncü markaları Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim, Kalecolor ve Kale’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen proje Kayseri, Denizli, Isparta, Erzurum olmak üzere 4 hedef bölge ile başlatıldı.

İlk durak olan Kayseri’de 2O engelli işsiz gence düzenlenen Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Kursu'nun ardından gerçekleşen staj çalışması, Kayseri Talas Kuruköprü İlköğretim Okulu’nda yapılarak okulun tuvaletleri yenilendi.

30 Haziran 2009 Salı günü Kayseri’de gerçekleşen törenle “Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Kursu”nu başarı ile bitiren kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifikaları verildi ve yeniledikleri köy okulu tuvaletleri hizmete açıldı. Törene, Kayseri Vali Yardımcısı Ali Yener Erçin, Milli Eğitim Erkek Teknik Genel Müdür Yardımcısı Hüsamettin Kaya, Talas Belediye Başkanı Rıfat Yıldırım, İl Genel Meclis Başkanı Saadettin Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, T.İş Kurumu İl Müdürü Ebubekir Güngör, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Vakıf yöneticileri, kursiyerler ve bölge halkı katıldı.

Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay yaptığı konuşmada çağdaş ve gelişen bir Türkiye için; yaşamın en temel gereksinimleri olan eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda faaliyet gösteren KSV’nin, kuruluşundan itibaren geçen süre içinde ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vermek, okul, öğrenci yurdu ve merkezleri açmak, eğitim ve öğretim alanında araştırmalar yaptırmak, sanayi – üniversite eğitim işbirliğini özendirip desteklemek ve ulusal eğitime katkı sağlamak amacıyla pek çok çalışma gerçekleştirdiğini iletti. İnşaat sektöründe bugüne kadar toplam 338 “Meslek Edindirme” ve “ Geliştirme ve Uyum” kursu düzenlediklerini belirten Okyay, Meslek Edindirme Kurslarıyla 3766 genci meslek sahibi yaptıklarını Geliştirme ve Uyum Kurslarımızla da inşaat sektörüne 3119 üzerinde kişiye ise geliştirme ve uyum kursu verdiklerini söyledi. Okyay “Ülkemizin en büyük sorunlarının başında olan işsizlik, yıllardır gündemimizde en ön sıralardadır. Küresel kriz ile birlikte bu sorun üzerinde durulması gereken asıl meselemiz haline gelmiştir. Türkiye, işsizlikte OECD sıralamasında birinci, dünyada ikinci sırada yer almaktadır. Yoğun işgücü kullanan sektörlerin başında gelen inşaat sektöründe yapılacak meslek edindirme çalışmalarının desteklenmesi işsizliğin yaratacağı sosyal huzursuzluğu da önleyeceği bir gerçektir’’ dedi.
 

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/kale-grubunun-ilk-isi-okullarda-degisim_70551.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!