Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kale, Yenilikçi Ürünleriyle UNICERA'da

Kaleseramik, markaları Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale ve Edilcuoghi ile UNICERA Fuarı’nda yerini alarak en yeni ürünlerini, alternatif kullanım alanlarından örneklerle birlikte sundu.

yapi.com.tr
Kale, Yenilikçi Ürünleriyle UNICERA'da

Kaleseramik; 5-9 Şubat 2019 tarihlerinde CNR Expo Yeşilköy'de düzenlenen UNICERA İstanbul Seramik Banyo Mutfak Fuarı'na; Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale ve Edilcuoghi markalarıyla katıldı. Demirden Design ve Kaleseramik Teşhir Tasarım Ekibi'nin ortak çalışması ile fuar için hazırlanan yaklaşık 1000 metrekarelik Kale standında, en yeni ürünler, alternatif kullanım alanlarından örneklerle birlikte sunuldu.

Kaleseramik olarak, her tüketicinin kendi yaşam alanını kurgulaması için farklı tarzlara özel tasarımlar ve hayatı kolaylaştıran işlevsel çözümler geliştirmeye devam ettiklerini vurgulayan Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik, "Bu yıl tüm yaşam alanlarındaki farklı yüzeylere benzersizlik, ustalık ve mükemmel deneyim taşıyoruz. Benzersizliği sunuyoruz; çünkü kişiselleştirme, yaratıcılık, insan, tasarım ve teknoloji odağımızla var olduğumuz her alanı benzersiz kılacağımızı biliyoruz. Ustalık diyoruz; çünkü bitmek bilmeyen merak dürtümüzle hedef odaklı çalışıyoruz. Sağladığımız güvenle kendi kategorisinde Türkiye'nin en çok tercih edilen markası seçilmemizin sebebi olan, kusursuz hizmet ve destek vermek üzerine kurduğumuz mükemmel deneyim anlayışıyla yaşam alanlarını daha işlevsel ve daha estetik hale getirmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

Günümüzde büyük ebatlı seramiklere ilginin arttığını belirten Okan Gedik şunları söyledi: "İnsan, tasarım ve teknolojiye odaklanarak, uzun yıllardır geliştirdiğimiz üretim tecrübesi, kaliteli iş ve mühendislik gücüyle seramiğin kaderini değiştiriyoruz. Yenilikçi ürünlerin en güzel örneklerinden, 5 mm inceliği ve 120x360 cm boyutu ile Türkiye'nin en büyük, en ince ve esneyebilen seramiği Kalesinterflex, bugün iç mekan duvar ve zeminlerin yanı sıra dış cephelerde mimarların öncelikli tercihi haline geldi. Aynı zamandaTürkiye'nin en büyük parlak yüzeye sahip porselen seramiği olan Kalesinterflex, artık konvansiyonel kullanım alanlarının dışında, mutfak mobilyaları ve tezgahları, dış mekan mobilyaları, masa, banyo mobilyası ve lavabo gibi farklı alanlarda da kullanılıyor. Sektörde büyük ilgi gören devrim niteliğindeki ürünümüzü, bugün uzak coğrafyalara ihraç ediyoruz."

Kaleseramik standında, Kalesinterflex’in 120x360 cm boyutlarındaki yeni gamıyla birlikte Hued, Kalestone+, Royal Marbles ve Can Yalman tasarımı Truva Koleksiyonu, Edilcuoghi'nin yeni karo serileri I’m Italian Marble ve Stone Gallery'i de sergiliyor.

Mix&match eğilimini yeni ürünlerine yansıtan Kalebodur, Hued Koleksiyonu ile stil sahibi mekanlar yaratıyor. Hued Koleksiyonu, farklı materyalleri barındıran, onları dengeli bir şekilde bütünleştiren ve uyumlu alan yaratmak adına malzeme ve renkleri karıştırma fırsatı veriyor. Malzemeler arasındaki kombinasyonun yanı sıra ahşap, taş, mermer, çimento, cotto, metal gibi yüzeyleri, farklı renk kullanımı ile zenginleştiren Hued Koleksiyonu, tüketicilere, kendi özgün mekanlarını yaratma imkanı sağlıyor. Yeni koleksiyon beyaz, bej, gri, vizon, koyu gri ve antrasit olmak üzere 6 ana renkten oluşuyor. Hued Koleksiyonu'nda, tüm renklerle uyumlu 30x90 cm ve 10x30 cm boyutlarında naturel dekorlar, 10x30 cm boyutlarında mavi, cotto ve tüm renklerle üretilen mix dekorlar da yer alıyor. 

Kullanışlı, estetik ve dayanıklı bir yapıya sahip olan Kalesinterflex T-ONE, asidik ürünlere karşı yüksek direnci sayesinde mutfak tezgahlarında uzun ömürlü dayanım ve hijyen sağlıyor. Çizilme, kırılma, lekelenme, sıcağa ve soğuğa dayanıklılık ve aşınma direnciyle öne çıkıyor. Güçlü tasarım ve geniş kullanım alanına sahip Kalestone+, Silverstone ve Piasentina serileri de fuarda görülebilir.

Tasarım, ebat, estetik, dayanıklı ve teknolojik özellikleri ile öne çıkan Terrazzo, Highway, Pulpis 2.0, Emperador ve Palissandro ile Kalesinterflex ürün ailesinde yer alıyor.

2018 Troya Yılı kapsamında, Can Yalman Design tarafından Çanakkale Seramik için tasarlanan Truva Koleksiyonu, Troya'nın 3 bin 500 yıllık ihtişamlı geçmişine, dünya çapındaki değerine ve bu kültürel mirasın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla tasarlandı. Truva Koleksiyonu, Diadem ve Iliada serilerinden oluşuyor. Truva'da bulunan Priam hazinesinin en görkemli parçası olan  diadem,  Helen'in tacı olarak da biliniyor. Homeros'un İlyada destanından adını alan Iliada serisi, Truva'nın yedi katmandan oluşan tarihini, dönemin primitif form ve desen anlayışı ile birleştirerek ihtişamlı antik çağ yaşamını günümüze taşımayı amaçlıyor. Seramikte 3 boyutlu sade hatlar, altın, bronz detaylar, doğal taş kullanımı ile zengin bir kombinasyon oluşturuyor.

Edge serisi tasarım trendlerini yakından takip eden Luxury line, Style line ve Comfort line paketleriyle, farklı malzemelerin bir arada sunulduğu bir ürün yelpazesi sunuyor. Antrasit/Vizon, Antrasit/Mocha Perla ve Antrasit/Ceviz olarak 3 farklı renk seçeneği var. Tamamlayıcı açık raf ve çekmeceli yan modülü ile genişleyen mobilyalara sahip olan seri; geniş depolamalı boy dolabıyla, bas-aç çekmecesiyle ve metal-sinterflex-ahşabın birlikte kullanımıyla ön plana çıkıyor.