Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kale Smart’tan Çevre Dostu Çözümler

Çevre dostu ‘Smart Ürün Ailesi’nin su tasarrufunda iddialı olduğunu vurgulayan Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik, “Tasarımdan üretime, attığımız her adımda daha az su ve daha az enerji harcayarak, yarına daha iyi bir dünya bırakmayı hedefliyoruz” dedi.

yapi.com.tr
Kale Smart’tan Çevre Dostu Çözümler

Kale Banyo, yenilikçi ‘Smart’ ürünlerinin sağladığı yüksek tasarrufla çevreye katkıda bulunuyor. Kale Banyo’nun çevre dostu üretim anlayışıyla, Türkiye’ye birçok inovatif ürün kazandırdığını belirten Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik, “İnsan, teknoloji ve tasarım odaklı yaklaşımımızla; ürün sunmaktan çok, çevreci yeni çözümler ve şık mekanlar oluşturma hedefiyle kurduğumuz yolda ilerliyoruz. Tasarımdan üretime, attığımız her adımda daha az su ve daha az enerji harcayarak, yarına daha iyi bir dünya bırakmayı hedefliyoruz. Tüm ürün gruplarına Çevresel Ürün Deklarasyonu ‘EPD’ alan ilk Türk firması Kaleseramik olarak; Smart felsefesi ile tasarladığımız, tasarrufa yönelik ürünlerle, çevreye dost çözümler sunuyoruz” diye konuştu.

Kale Banyo’nun sektörde bir ilke imza atarak hayata geçirdiği ve tüm ürünlerinde kullandığı SmartHijyen’in de çevre dostu bir yenilik olduğunu vurgulayan Okan Gedik, “SmartHijyen’in bağımsız laboratuvarlarda yapılan testlerde yeni bakterilerin oluşumunu engellediği ve var olan bakterilerin hücre yapısını bozarak yok ettiği kanıtlandı. Artık, SmartHijyen özelliği sayesinde, hijyenik bir banyoya kavuşmak için daha az temizlik maddesi ve su kullanılacağından çevremiz daha az kirlenecek. SmartHijyen, Kale Banyo’nun hayata geçirdiği tüm vitrifiye ürünlerinin kullanım ömrü süresince antibakteriyel özelliğini ilk günkü gibi koruyor.

Su tasarrufu konusunda iddialı olan Kale Banyo, ‘Smart’ felsefesinden ilham alarak hayata geçirdiği ‘SmartYıkama Klozet’, ‘SmartEdge’, ‘SmartColor’, ‘SenseSmart Pisuvar’, ‘AquaSmart Pisuvar’ ve ‘SmartYüzey’den oluşan çevre dostu ‘Smart Ürün Ailesi’ ile her ayrıntının düşünüldüğü yeni mekanlar oluşturuyor.

Kale Banyo, çevre bilinci yüksek tüketimi destekleyen yenilikçi ‘Smart’ ürünleriyle, Türk yapı sektörünün en önemli ödüllerinden biri olan Altın Çekül’e 2014 yılında ‘SmartYıkama’, 2015 yılında ‘SmartEdge’ ürünleri ile layık görüldü.

Kale, bir yıllık Ar-Ge ve tasarım uygulama çalışmasıyla ortaya çıkardığı ‘SmartYıkama Klozet’ ile standart kanallı klozetlere göre yüzde 100 daha hijyenik ve kolay temizlenen bir sistem sunuyor. ‘Altın Çekül’ ödüllü ‘SmartYıkama Klozet’, kolay temizlenebilen iç hazneye sahip olması, suyun kendi hacimsel ağırlığını kullanarak küçük bir dağıtım noktasından tüm yüzeyi yıkaması, kanalsız yapısı, daha az temizlik malzemesi kullanılmasından dolayı çevreye verilen zararı azaltması ve yalın tasarımı ile tüketici ve profesyonellerin özellikle ilgisini çekiyor.

Kale’nin ‘smart’ felsefesinden ilham alarak tasarladığı, ince formu ile hayat bulan ‘SmartEdge’ serisi, hammadde kullanımını minimize ederek doğa ile barışık bir çözüm sunuyor. ‘SmartEdge’, insan sağlığına duyarlı ve çevre dostu bir ürün olarak öne çıkıyor. ‘SmartEdge’in yarattığı değerler; ekolojik, hafif, estetik, daha az hammadde, daha az elektrik ve daha az iş gücü olarak sıralanıyor.

Kale patentli özel montaj kiti ve gider sifonu ile kolay bakım imkanı sunan SenseSmart Pisuvar, Entegre Microwave sistemiyle sıvıyı fotoselsiz şekilde algılamasıyla dikkat çekiyor. Estetik görünüme sahip SenseSmart Pisuvar, standart pisuvarlara göre yüzde 30 su tasarrufu sağlıyor. Nozzle ile suyu eşit şekilde yayan sistem, sadece 1 litre su ile yıkamayı gerçekleştiriyor. Elektronik pisuvar, ayrıca 24 saatte bir kendini otomatik olarak temizliyor.

Kale’nin sadece 1 litre su ile hem etkili temizlik yapan hem de yüzde 30 su tasarrufu sağlayan ‘AquaSmart Pisuvar’ı, çevre dostu yapısıyla öne çıkıyor. Nozzle ile suyu eşit yayma sistemine sahip AquaSmart Pisuvar, compact yıkama sistemiyle tam uyum sağlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kale-smarttan-cevre-dostu-cozumler_173181.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!