Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kaleseramik’in Sonsuzluk Tasarımına Ödül

Kaleseramik, Red Dot Design Award’da, sonsuzluk sarmalı içinde mükemmelliğe ve dayanıklılığa çağrı yapan 2019 Cersaie stant tasarımı ile “Red Dot Award: Brands & Communication Design 2020” ödülüne layık görüldü.

yapi.com.tr
Kaleseramik’in Sonsuzluk Tasarımına Ödül

Yaşam alanlarına ilham veren bütünsel tasarımlarını, stant tasarımına da taşıyan Kaleseramik, Cersaie Fuarı’nda, Paola Cesaretti tarafından hazırlanan stant tasarımıyla, “Red Dot Award: Brands & Communication Design 2020” ödülünü aldı.

 

 

Standın tasarım yolculuğunu anlatan Kaleseramik Pazarlama Direktörü Zeliha Özay Yurdatap, “Stant tasarımı için Paola ve ekibiyle bir araya geldiğimizde, insanları seramiğe dokunduklarında zamansız bir yolculuğa çıkarmak istediğimizi söyledik. Tasarımda bizim temel özelliklerimiz olan ‘benzersizlik’, ‘ustalık’ ve ‘mükemmel deneyim’ i görmek istiyorduk. Daha sonra tasarımda bu üç kelime minimal geometrik şekiller, mükemmellik çağrışımı ve dayanıklılık olarak evrildi. İç içe geçmiş iki daire ise Kale’nin Türk ve İtalyan kültürel ilişkilerini temsil ederken, bu birleşimden ortaya çıkan sonsuzluk işareti standın tasarımına ilham oldu. Kaleseramik’in farklı markalarına adanmış beş alanda yapılan iç mekan düzenlemesi ile yenilikçi ürünlerimizi, ürünlerimizin potansiyellerini ve özelliklerini birbirleriyle etkileşim içinde olan mekanlarla ziyaretçilere sunduk” diye konuştu.

Kalesinterflex’in gücünden yararlandık
“Seçkin bir kimlik hedefiyle, yuvarlak, cesur ama seçici mimari muhafaza, Kale’nin farklı ruhlarını bir araya getirirken, fuar standının tüm dış cephe kaplamasında Türkiye’nin en büyük parlak porselen seramiği Kalesinterflex ürünümüz kullanıldı. Yine Kalesinterflex’in alternatif kullanım alanlarından yararlanarak mutfak, oturma odası ve banyodan oluşan tüm alanlarda bütünsel bir iç mekan tasarımı için de bu ürünümüz kullanıldı. Geleneksel teknikler kullanarak, yüksek teknoloji ürünümüz Kalesinterflex’ten ince porselen levhalar olarak şekiller elde etmek için büyük boyutlu paneller oluşturduk. Panelleri çerçevelemek için bir alan tasarladık. Bu alan aynı zamanda sergi alanının kalbinde yer alıyordu.