Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kaleseramik, Cersaie Fuarı’nda

32’nci Cersaie Fuarı’na katılan Kaleseramik’in Genel Müdürü Okan Gedik, “Seramiğin farklı kullanım alanlarına örnek olarak sunduğumuz Kalesinterflex’in yeni serileri ile tüketici ve mimarların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya devam edeceğiz” dedi.

yapi.com.tr
Kaleseramik, Cersaie Fuarı’nda

Kaleseramik, 23-27 Eylül 2019 tarihlerinde Bolonya’da düzenlenecek Cersaie Fuarı’nda, fuar standının tüm dış cephesinin kaplamasında da kullanılan parlak porselen seramiği Kalesinterflex ile öne çıkıyor. Kaleseramik’in Cersaie fuarında ilk kez görücüye çıkacak inovatif ürünlerinden bir diğeri ise; yarı saydam seramik Onyx olacak.

Kaleseramik ürünlerini, İtalyan mimar Paolo Cesaretti tarafından tasarlanan toplam 700 metrekarelik standında sunacak. Kaleseramik’in 2019 stant tasarımı, ‘benzersizlik’, ‘ustalık’ ve ‘mükemmel deneyim’ kavramlarından ilham alıyor. İtalya’da gerçekleştirdiği satın almayla ülkedeki ilk Türk seramik yatırımını yapan markanın İtalya ile olan bağlarına ithafen, iki daireyi birleştirerek sonsuzluk simgesi yaratan tasarım; aynı zamanda sürdürülebilir mükemmellik ve dayanıklılığa da çağrışım yapıyor.

Kalestone Onxy

Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik, her tüketicinin kendi yaşam alanını kurgulaması için farklı tarzlara özel tasarımlar ve hayatı kolaylaştıran işlevsel çözümler geliştirmeye devam ettiklerini vurguladı. Artık seramiği konvansiyonel kullanım alanlarının dışına çıkararak yaşam alanlarına kattıklarını kaydeden Okan Gedik, “Tüm yaşam alanlarındaki farklı yüzeylere ‘benzersizlik’, ‘ustalık’ ve ‘mükemmel deneyim’ taşıyoruz. ’Benzersizliği’ sunuyoruz; çünkü kişiselleştirme, yaratıcılık, insan, tasarım ve teknoloji odağımızla var olduğumuz her alanı benzersiz kılacağımızı biliyoruz. ‘Ustalık’ diyoruz; çünkü bitmek bilmeyen merak dürtümüzle hedef odaklı çalışıyoruz. Sağladığımız güvenle kendi kategorisinde Türkiye’nin en çok tercih edilen markası seçilmemizin sebebi olan, kusursuz hizmet ve destek vermek üzerine kurduğumuz ‘mükemmel deneyim’ anlayışıyla yaşam alanlarını daha işlevsel ve daha estetik hale getirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Cersaie’ye katılan ilk Türk firması olarak, İtalyan tüketici ve profesyonellerin yanı sıra farklı coğrafyalardan gelen katılımcılarla 32’nci kez buluşacaklarını belirten Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik, “Cersaie Fuarı’nın dünya seramik pazarında yeni ürün geliştirme ve bu ürünlerin pazara sunumu açısından önemli bir rolü var. Biz de 62 yıllık birikimimizle insan, tasarım ve teknolojiye odaklanarak, uzun yıllardır geliştirdiğimiz üretim tecrübesi, kaliteli iş ve mühendislik gücümüzle sektöre yenilikçi ürünler kazandırmaya devam ediyoruz’’ diye konuştu.

“Bu yıl Cersaie Fuarı’nda ilk defa görücüye çıkaracağımız ürünümüz, tasarım ve teknoloji gücümüzü de ortaya koyan 1 metreye 3 metre boyutuyla dünyanın en büyük yarı saydam seramiği Onyx olacak. İnovatif ürün grubumuzun en güzel örneklerinden biri olan dünyanın en büyük, en esnek ve en ince porselen seramiklerinden Kalesinterflex, uluslararası pazarda da büyük ilgi görüyor. Türkiye’de ürettiğimiz seramik levhaları Çin’den ABD’ye kadar uzak coğrafyalara ihraç ediyoruz” şeklinde konuştu.

İç mekan duvar ve zeminlerin yanı sıra dış cephelerde mimarların öncelikli tercihi haline gelen Kalesinterflex; artık konvansiyonel kullanım alanlarının dışında, mutfak mobilyaları ve tezgahları, dış mekan mobilyaları, masa, banyo mobilyası ve lavabo gibi farklı alanlarda da kullanılıyor. Kalesinterflex, kırılma, lekelenme, sıcağa ve soğuğa dayanıklılık ve aşınma direnciyle mutfaklara yeni bir soluk getirdi. Diğer kaplama malzemelerine göre çok daha kullanışlı, estetik ve dayanıklı bir yapıya sahip olan bu yenilikçi ürün, kimyasallara karşı yüksek direnci sayesinde mutfak tezgahlarında uzun ömürlü dayanım ve hijyen sağlıyor.

Kalesinterflex’in yeni ürün gruplarından, geniş kullanım alanına sahip Kalestone+, tasarımı, büyük ebatlı yapısı, dayanıklı ve teknolojik özellikleri ile öne çıkan Kalestone+ serileri, Kalesinterflex ürün ailesine yeni bir soluk getiriyor.