Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kalkınma Bakanlığı'nın Gündemi Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Yeşil Yol

Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, “Cumhurbaşkanlığı Sarayı konusunda Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası’yla en kısa zamanda bir toplantı yapacağız” dedi

yapi.com.tr
Kalkınma Bakanlığı'nın Gündemi Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Yeşil Yol

Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, yeni kurulan hükümetin yaptığı ilk Bakanlar Kurulu toplantısının içinde yaşananları ve bakanlık görevinde yapacağı çalışmaları Cumhuriyet’e anlattı. Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül ve Haber Koordinatörü Murat Sabuncu ve Cumhuriyet muhabiri Mahmut Lıcalı ile görüşen Bakan Doğan, Yeşil Yol Projesi’ni incelemek üzere yapacağı ziyarette Karadeniz’de çevre mücadelesinin simgesi haline gelen Havva Ana’yla görüşeceğini açıkladı. Doğan, Kalkınma Bakanlığı bütçesinden büyük pay ayrılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın maliyeti konusunda Mimarlar Odası’yla çalışma yürüteceğini de kaydetti.

Doğan'ın konuyla ilgili sorulara verdiği yanıtlar şöyle:

Cumhurbaşkanlığı sarayının maliyeti konusu yoğun olarak tartışıldı. Sarayın yapımında Kalkınma Bakanlığı’nın yatırımları hızlandırma bütçesinden pay alındığı biliniyor. Sarayın maliyeti konusundaki tartışmaları sonlandıracak bir çalışma yapacak mısınız?

Bunları da irdeleyeceğiz tabii. Halkın değerlerini yok eden bunları kötü kullanan yapılara karşı duyarlıyız. Daha yeni geldik. Verileri toplamaya çalışıyoruz. Sivil toplum ve meslek örgütleriyle birlikte çalışacağız. Mimarlar Odası’nın bu konuda yaptığı çok önemli bir çalışma var. Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası’yla en kısa zamanda bir toplantı yapacağız. Bir meslek adamı olarak izliyorum bu durumu. Bunun, kamuoyuna bizim vasıtamızla bildirilmesinde yarar görüyorum.

Yeşil Yol Projesi’yle ilgili karar alma aşamasına geldiniz mi?

Boy kesit ve tartışmaya konu olan yerlerle ilgili en kesit bilgilerini istedim. Yol genişledikçe doğaya daha çok zarar veriliyor. Fırtına Vadisi Platformu’yla görüştük. Yerine gidip inceleme yapacağım. - Karadeniz’de direnişin simgesi olan Havva Ana’yla görüşecek misiniz? Karadeniz’e en kısa zamanda gidip Havva Ana’yla da görüşeceğim.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kalkinma-bakanliginin-gundemi-cumhurbaskanligi-sarayi-ve-yesil-yol_133879.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!