Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kalkınmada Aslan Payı Başkentin

Kalkınma Bakanlığı’nın açıkladığı Yatırım Programı’na göre 2013 yılında 3 milyar 664 milyon 716 bin TL ile en büyük yatırım bütçesi Başkent’e ayrıldı.

yapi.com.tr
Kalkınmada Aslan Payı Başkentin

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, en büyük bütçe 3 milyar 664 milyon 716 bin TL ile Ankara’ya ayrıldı.

Kalkınma Bakanlığı, 2013 yılı Yatırım Programı’nı açıkladı. Bakanlığın açıkladığı yatırım programına göre 2013 yılında en büyük bütçe 3 milyar 664 milyon 716 bin TL ile Ankara’ya ayrıldı. Bu rakamın, 1 milyar 668 milyon 273 bin TL’sinin ulaştırma ve haberleşme sektöründe kullanılacak. Rakamın sektörel dağılımına bakıldığında ise, en az bütçenin 360 bin TL ile turizme ayrıldığı görülüyor.

Ulaşım ön planda

Yatırım Programı’nda, Başkent trafiğini rahatlatacağı öngörülen ve 2014 yılında bitirilmesi planlanan Kızılay - Çayyolu, Batıkent - Sincan, Tandoğan - Keçiören metrolarına ilişkin bilgiler de yer aldı. Bakanlık, Kızılay - Çayyolu hattı içim 77 milyon TL, Batıkent - Sincan hattı için 65 milyon TL, Tandoğan - Keçiören hattı için ise, 140 milyon TL bütçe ayırdı. Programda göze çarpan bir diğer ayrıntı ise, ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla Esenboğa Havalimanı’na yapılan hızlı taksi yolları için ayrılan bütçe oldu. Bakanlık, hızlı taksi yollarının yapımı için 15 milyon 401 bin TL’lik bir bütçe ayırdı.

Mega şehir ikinci sırada

En yüksek bütçenin Başkent’e ayrıldığı programda 2 milyar 246 milyon 210 bin TL ile İstanbul ikinci, 1 milyar 458 milyon 881 bin TL ile Mardin üçüncü, 1 milyar 209 milyon 754 bin TL ile İzmir de dördüncü sırada yer aldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kalkinmada-aslan-payi-baskentin_110418.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!