Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kamu İhale Genel Tebliğinde Değişiklik

Kamu İhale Kurumu'nun 'Kamu İhale Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'i Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, aday veya isteklilerden yeterliklerinin belirlenmesi için istenilecek belgeler, yapım işinin yaklaşık maliyet değerine göre belirlenecek.

yapi.com.tr / AA
Kamu İhale Genel Tebliğinde Değişiklik

Yeterlikleri tespit edilenler arasından belli sayıda adayın davet edilmesinin öngörüldüğü belli istekliler arasında ihale usulü ile yapılacak ihalelerde, ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgelerin, yaklaşık maliyetin eşik değere oranına bakılmaksızın istenilmesi zorunluluğu devam ederken, anahtar teknik personele ilişkin belgelerin istenilmesi zorunlu olmaktan çıkarıldı.
    
Tebliğin 16.4.7. maddesinin, ''Yapım işleri ile danışmanlık hizmeti alımı ihalelerinde, anahtar teknik personele ilişkin olarak teklif verilen kısımlar için geçerli olmak üzere, kısımlar itibarıyla farklı personel istenmesi halinde istenen her bir personele ilişkin belgelerden bir adet, aynı nitelikte personel istenmesi halinde ise teklif verilen bütün kısımlar için geçerli olmak üzere istenen personelin niteliği ve sayısına göre aynı kanıtlayıcı belgeler'' ifadelerinin geçtiği (b) bendinde yer alan ''Yapım işleri ile'' ibaresi yürürlükten kaldırıldı.

1 Eylül 2012'de yürürlüğe girecek tebliğde, söz konusu tarihten önce ilanı veya duyurusu yapılan ihaleler, ilanın veya duyurunun yapıldığı tarihte yürürlükte olan Tebliğ hükümlerine göre sonuçlandırılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kamu-ihale-genel-tebliginde-degisiklik_101246.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!