Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Karadeniz için Uluslararası İşbirliği

Türkiye, Gürcistan, Bulgaristan, Romanya ve Moldova, Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından fonlanan, Merkezi Finans ve İhale Birimi ve Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından desteklenen Karadeniz Nehir Havzalarının Tarımsal Kirlenmelere Karşı Çevresel Korunması için Bölgesel İşbirliği REPAIR Projesi kapsamında ortak bir projeye imza attı.

yapi.com.tr
Karadeniz için Uluslararası İşbirliği

Projenin Türkiye ayağını yürüten Afete Hazırlık ve Deprem Eğitimi Derneği (AHDER), ENPI Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamındaki projenin 28-29 Ekim tarihleri arasında Bulgaristan’ın Varna kentinde gerçekleştirilen açılış toplantısına katıldı. Tüm katılımcı ülkelerdeki ortakların bir araya geldiği toplantıda bilgi ve deneyim paylaşımına yönelik işbirlikleri, yapılacak olan çalışmalar, nehir havzalarının çevresel eylem programına yönelik kalkınma metotları, sivil toplum katılımcılığı ve kadının konumunun güçlendirilmesi konuları masaya yatırıldı.

Türkiye adına projeye katılan AHDER’den Erdal Bayraktar, proje kapsamında Türkiye’de yapılacak olan çalışmaları katılımcılarla paylaştı. Toplantının son gününde ise araştırma alanlarından biri olan Kamchia Nehri etrafında araştırma gezisi ve gelecek toplantıya ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Toplam 22 ay sürecek proje kapsamında AHDER tarafından Türkiye’nin Sakarya Nehri bölgesinde kadınlara yönelik eğitim çalışmaları gerçekleştirilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karadeniz-icin-uluslararasi-isbirligi_113806.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!