Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Karadeniz'in En Büyük AVM'si Açıldı!

Samsun’da, Rönesans Gayrimenkul Yatırım ve AGP ortaklığında faaliyet gösterecek Karadeniz Bölgesi’nin en büyük AVM’si Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi açıldı.

yapi.com.tr/DHA
Karadeniz'in En Büyük AVM'si Açıldı!

Samsun'un merkez Canik İlçesi'nde Karadeniz Sahil Yolu üzerinde, 2012 yılının Nisan ayında yapımına başlanan Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 1 yıl dolmadan açılışa hazır hale getirildi. Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ve AGP'nin yatırım ortaklığıyla gerçekleştirilen Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yaklaşık 300 milyon TL'ye mal oldu. 340 bin metrekare alan üzerine kurulu alışveriş ve yaşam merkezinin 140 bin metrekare inşaat alanı, 63 bin 500 metrekare de kiralanabilir alanı bulunuyor. Alışveriş merkezinde yaklaşık 2 bin 500 kişinin istihdam edileceği belirtildi. Aynı kompleks içerisinde yine Karadeniz manzaralı 5 yıldızlı otel yer alacak. 164 yatak kapasiteli otelin Mayıs ayında tamamlanacağı belirtildi.

Yüzde 25'i Samsunlu iş adamlarına kiraladı

Kendileri için çok mutlu bur gün olduğunu vurgulayan Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, "7 yıl önce bu arsayı görmeye gelmiştik. İlk görüşte aşk gerçekleşti ve biz bu alana aşık olduk. Uzun bir süre bekledikten sonra arsayı satın almayı başardık. 2 yılda buraya çok sayıda arkadaşımız emek verdi. 300 milyon TL'yi aşan bir yatırımla burayı yaptık. Doğa koşullarına karşı sürekli mücadele ettik. Hayatımda gördüğüm en zor zemin Samsun'daki zemindi. Bizimle birlikte Samsun'a ilk kez gelen bir çok marka oldu. Burada bir hayalimiz gerçekleşti. Alışverişin yüzde 25'ini Samsunlu iş adamlarına kiraladık ve burayı onlarla birlikte yönetiyoruz. Buraya Samsunlu olmak için geldik. Umarım bizi aranıza kabul edersiniz. Biz buraya Samsun'un bir eksiğini tamamlamaya geldik. Samsun Karadeniz Bölgesi'nin merkezi haline gelecek. Buraya komşu ülkelerden turist çekeceğiz. Türkçe isim koymak isterdik ama diğer isimler başka şirketler tarafından alınmıştı. Piazza buluşma merkezi demek. Samsun'da inşallah Karadeniz'in merkezi olacak. Biz gerekeni yaptık, şimdi sıra Samsunlularda" diye konuştu.

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, "Samsun'da Karadeniz'in en büyük şehri. Samsun'da özellikle son yıllarda hızlı bir değişim ve dönüşüm var. Birçok alanda yeni yatırımlar gerçekleştiriliyor, birçok alanda yeni tesisler ortaya çıkıyor. Bu alışveriş merkezi ve yanındaki otel, Samsun'umuzun ihtiyaç duyduğu bir yatırımdı. Burası sadece Samsun halkına değil, çevre illere hizmet verecek. Önümüzdeki süreçte çevre ülkelerden de buraya insanların geleceğini ve burada alışveriş yapabileceklerini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Denizle iç içe

Proje mimarlarından Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, "Böyle güzel şehirlerimizin bir takım merkezlere kavuşmasını çok önemli buluyorum. Burada ölçek çok önemli. Şu anda içerisinde bulunduğumuz yapı denizle iç içe. Samsun halkını denizle buluşturması, bir takım sosyal alanları içerisinde barındırması çok önemli. Bugün Türkiye'de çok sayıda alışveriş merkezi yapılıyor. Ama bunların yaşam merkezi haline dönüştürülmese gerekiyor. Satış açısından burada herkesin beklentisi var. Özellikle mağazaların ön plana çıkmasını kurgulamak önemli. Biz Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ile iç içe bir çalışma yürüttük. İyi bir yatırımcı bir mimarla birleştiği zaman iyi sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu da o birlikteliğin bir sonucudur" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karadenizin-en-buyuk-avmsi-acildi-_106662.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!