Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Egemen Bağış Açıkladı: "Adım Başı AVM Olmasın"

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Adım başı AVM yaparsak kendimize zarar veririz” dedi. AVM'lerin mimarisine özen gösterilmesi gerektiğini söyleyen Bağış, şehrin dokusuna tezat mimaride AVM'ler olduğunu belirtti.

Egemen Bağış Açıkladı: "Adım Başı AVM Olmasın"

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından düzenlenen 5. AVM Yatırımları Konferansı’na katılan Egemen Bağış çarpıcı açıklamalar yaptı. İstanbul’un yatırım için doğru adres olduğunu söyleyen Bağış, AVM yatırımı yaparken doğru lokasyon seçilmesinin büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Bağış, “Her adım başına AVM yaparsak kendimize zarar veririz. Bu tarz yatırımlarda bölgedeki küçük esnaf göz ardı edilmemeli” dedi.  Haftaya Cannes’te düzenlenecek MİPİM Fuarı’na Türkiye’nin onur konuğu olarak katılacağını anımsatan Bağış, yabancı yatırımların yoğunlaşmasında AB sürecinin etkili olduğunu dile getirdi.

Mimariye dikkat!

Bağış, AVM yatırımlarında önemli bir noktanın da mimari olduğunu dile getirdi. Yapıları inşa ederken yerel dokunun göz ardı edilmemesi gerektiğini söyleyen Bağış, “Bazı bölgelerde ne yazık ki şehir dokusuna tezat görüntüler ortaya çıkıyor. Baktığımız zaman bu benim ülkemin eseri diyebileceğimiz AVM’ler yapılmalı” diye konuştu.

AVM Federasyonu kurulacak

AYD Başkanı Hulusi Belgü, AVM yoğunluğundan şikâyet edilmesine karşın hala AVM ihtiyacı olan bölgeler olduğunu dile getirdi. AVM’lerin bağlı olacağı bir federasyon kurma aşamasında olduklarını belirten Belgü, konu ile ilgili net adımların Nisan ayında atılacağını sözlerine ekledi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/egemen-bagis-acikladi-adim-basi-avm-olmasin_105490.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!