Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Karayollarının Yol Çizgi Boyaları Polisan Kansai Boya’dan

Polisan Kansai Boya, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün açtığı toplam 102 Milyon Lira Bedelli, 15 bin 525 ton Solvent ve Su Bazlı Soğuk Yol Çizgi Boyası ihalesini kazandı.

yapi.com.tr
Karayollarının Yol Çizgi Boyaları Polisan Kansai Boya’dan

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü'nün açtığı yol çizgi boyası ihalesi 27 Şubat 2019 tarihinde sonuçlandı, 14.03.2019 tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan tebligat ile onaylandı.

Polisan Holding A.Ş’nin %50 iştiraki olan Polisan Kansai Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş, birinci kısmı 49 milyon 699 bin 250 TL, ikinci kısmı 52 milyon 335 bin 750 TL olmak üzere KDV hariç toplam 102 milyon 035 bin TL tutarındaki ihaleyi kazanma başarısı gösterdi.

Polisan Boya, 2016 yılı sonunda Japonya’nın lider, dünyanın ise ilk 10’unda yer alan Kansai Paint ile bir ortaklık gerçekleştirdi. Sadece boya sektörünün değil Türkiye’nin büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Polisan Kansai Boya’nın bugün 250’den fazla ürünü, 5000’den fazla çeşidi, 50 binden fazla rengi bulunuyor.

Polisan Kansai Boya’nın, 50 milyon Euroluk yatırım ile Gebze Kimya İhtisas Sanayi Bölgesinde 142 bin metrekare alan üzerinde, üç vardiyada 540 bin tona kadar çıkabilecek kapasiteye sahip yeni boya üretim ve depolama tesisi Ocak 2019’da faaliyetine başladı. Polisan Kansai Boya, bu kapasite ile Türkiye’nin inşaat boyalarındaki tüm ihtiyacını karşılayacak büyüklüğe ulaştı.

Polisan Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Bitlis; “2019 yılında Türkiye karayollarında trafik düzen ve güvenliğini sağlamak için yatay işaretlemede kullanılacak Solvent bazlı ve Su bazlı soğuk yol çizgi boyalarını tedarik edecek olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Polisan Holding olarak kuruluşumuzun 55. yılında gücümüze güç katarak yola devam ediyoruz. Asırlar boyunca bu toprakların rengi olmayı sürdüreceğiz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/karayollarinin-yol-cizgi-boyalari-polisan-kansai-boyadan_171383.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!