Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Karbon Salınımını Düşürdüğü Çimento İle Verimlilik Ödülü Aldı

Çimento ve hazır beton üreticilerinden Çimentaş, İzmir Fabrikası ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlediği "2015 Verimlilik Proje Ödülleri” yarışmasında “Mineralize Klinker Üretimi” konulu projesi ile birinci oldu.

yapı.com.tr
Karbon Salınımını Düşürdüğü Çimento İle Verimlilik Ödülü Aldı

Türkiye’nin çimento ve hazır beton üreticilerinden olan Çimentaş, kuruluşundan bu yana disiplin içinde yürüttüğü çevreye duyarlı çözümlerinin meyvesini topluyor. Çimentaş İzmir Fabrikası, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Verimlilik Proje Ödülleri” yarışmasında “Mineralize Klinker Üretimi” konulu projesiyle birinciliğe layık görüldü. Yaklaşık 200 firma arasından Büyük İşletme-Sürdürülebilir Üretim kategorisinde birinci olan Çimentaş, yüksek performanslı çimento ürettiği projesinde, aynı zamanda karbon salınımını azaltırken enerji verimliliği de sağladı.

Çimentaş Grubu CEO’su Taner Aykaç, sektörde yarım asrı aşan tecrübelerinin de etkisiyle deprem ülkesi olan Türkiye’nin inşaat sektörüne yönelik yüksek performanslı çimento geliştirdiklerini ve ekonomiye katkı sağladıklarını söyledi. Aykaç, “Projede yüksek performanslı çimento ile işlenebilirliği güçlü, daha yüksek sınıflı betonlar üretilmesine imkan sağlamayı hedefledik ve başarılı olduk. Mineralize Klinker Üretimi projemizde aynı zamanda fosil yakıt kullanımı azaltılarak karbon emisyonu düşürüldü, enerji verimliliği arttı” diye konuştu.

Türkiye’de ilk defa başarılı bir şekilde uygulanarak hayata geçirilen proje ile sektöre öncülük ettiklerini dile getiren Aykaç, “Şirketin ve sektörün rekabet gücüne katkı sağlayan Mineralize Klinker Üretimi ile başarımızın taçlandırılması, yenilikçi projeleri daha da ileriye taşımak için bize çok önemli bir motivasyon yarattı” şeklinde konuştu.

Ege Bölgesi’nin ilk çimento fabrikası olarak 1950 yılında faaliyetine başlayan, İzmir, Edirne, Elazığ ve Kars’ta entegre tesislere sahip olan Çimentaş Grubu, Ege ve Marmara Bölgeleri’nde Çimbeton markası ile hazır beton üretimi de yapıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karbon-salinimini-dusurdugu-cimento-ile-verimlilik-odulu-aldi_132714.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!