Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Karşıyaka Stadında Şok Gelişme

Ankara 18’inci İdare Mahkemesi’nin geçen ay verdiği ihaleyi iptali kararına rağmen Karşıyaka’da yapımı devam eden 15 bin kişilik yeni stadın inşaatı, firmaya yeni hak edişlerin yapılmayacağı bildirilince durduruldu.

yapi.com.tr
Karşıyaka Stadında Şok Gelişme

DHA'nın haberine göre, Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı dava üzerine verilen ve 6 Ocak’ta taraflara tebliğ edilen mahkeme kararı sonrasında, zemin iyileştirme, kazıklama ve altyapı çalışmalarını sürdüren müteahhit firma Ali Acar İnşaat’a 18 Şubat’ta gönderdiği yazıda, Danıştay’a yapılan itirazdan sonuç çıkana kadar yeni hak ediş ödemesi yapılmayacağını bildirdi. TOKİ’nin tebligatı üzerine çalışmaları sonlandıran firma, stat arazisindeki iş makinalarının büyük bölümünü geri çekti.

Ne olabilecek

Karşıyaka yönetimi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TOKİ ve müteahhit firma Ali Acar İnşaat, Danıştay’ın bir an önce Ankara 18’inci İdare Mahkemesi kararının yürütmesini durdurmasını bekliyor. Bu arada Danıştay sürecinin uzaması halinde ihalenin tasfiyesinin gündeme geleceği kaydedildi. Yeni stat için 28 Ocak 2014’te TOKİ’nin yaptığı ihalenin tasfiye edilmesi durumunda, önümüzdeki süreçte Danıştay kararıyla yasal engeller kalksa dahi yeni bir ihale yapılması gerektiği bildirildi. Bu durumda, ilk etapta 2016 yılında bitirilmesi planlanan stadın inşaat süreci yine uzayacak, Karşıyaka, İlçe Stadı ve Yalı Tesisleri de yıkıldığıyla kalacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karsiyaka-stadinda-sok-gelisme_143332.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!