Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Karşıyaka’ya Yeni Statta Bomba Açıklama

Yapımı yılan hikayesine dönen yeni stat konusunda bomba bir açıklama geldi. İhaleyi kazanan şirket “Yeni stat Yalı’ya yapılmayacak… Ya Çiğli’ye yapılır ya proje iptal olur” dedi.

yapi.com.tr
Karşıyaka’ya Yeni Statta Bomba Açıklama

DHA'nın haberine göre, Karşıyaka’ya yapılması planlanan yeni stadın yeriyle ilgili tartışmalar yılan hikayesine dönerken 28 Ocak'ta gerçekleşen ihaleyi kazanan Ali Acar İnşaat'ın Genel Müdürü Ufuk Bekdemir, "Stat ya Çiğli'ye inşa edilecek ya da proje iptal olacak" dedi.

Karşıyaka yönetiminin önerdiği Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'nin yanındaki 40 dönüm araziyle ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda toplantı yapıldığını belirten Ufuk Bekdemir, "Arazinin konumu, yapısı, mülkiyet ve imar durumu masaya yatırıldı. Son kararı bakanlık verecek. Yeni stat, Yalı'daki mevcut Karşıyaka Stadı'nın yerine kesinlikle yapılmayacak. Çiğli'deki yeni araziye onay çıkmazsa bu ihale iptal olur" diye konuştu.

İhaleyi 54 milyon 88 bin TL bedelle kazandıklarını, nisan ayında Toplu Konut İdaresi'nden (TOKİ) yer teslimini almalarına rağmen projeye başlayamadıklarını söyleyen Ufuk Bekdemir, şöyle devam etti: "Mevcut Karşıyaka Stadı'yla ilgili ruhsat problemi ve açılan davalar var. Şartnameye göre arazi değişikliği yapılabilir. Biz Çiğli'deki araziye sıcak bakıyoruz. Çevresi açık ve boş bir alan… İnşaat, kısa süre içinde bitebilir. Sonuçta 2 yıllık inşaat süresi nisan ayında başladı ve zaman aleyhimize işliyor."

Geçtiğimiz haftalarda da Göztepe, yeni stadın Gürsel Aksel Tesisleri'nin yerine Uzundere'ye yapılması konusunda projeyi kazanan Doyap İnşaat ve bakanlıkla mutabık kalmıştı.

Projeye engel yok

Karşıyaka 2'nci Başkanı Azat Yeşil, Çiğli'deki yeni stat arazisine ilk kez hem hükümet, hem yerel yönetimler, hem TOKİ, hem de odaların sıcak baktığını söyledi. "Yalı Tesisleri'ndeki Karşıyaka İlçe Stadı'nda ısrar edersek proje iptal olacak" diyen Azat Yeşil, bu konuda şöyle dedi: "Stat, Basmane Çukuru arazisine dönebilirdi. Böyle bir tehlikenin önüne geçmek için Çiğli arazisini gündeme getirdik. Bakanlık, TOKİ, yüklenici firma, belediyelerle görüşme halindeyiz. Şehir Plancıları Odası ve Mimarlar Odası da projeye olumlu bakıyor. Bu alanda ilgili dava, itiraz olmayacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/karsiyakaya-yeni-statta-bomba-aciklama_126055.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!