Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Şehir Plancıları’ndan Karşıyaka Stadı’na itiraz

Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi İzmir Karşıyaka Yalı’da eski ilçe stadı arazisine yapılmak istenen 15 bin kişilik stadın imar planlarına itirazda bulunan yazılı açıklama yaptı.

yapi.com.tr
Şehir Plancıları’ndan Karşıyaka Stadı’na itiraz

Açıklamada, askıda yer alan imar planında hem stadyum alanı için hem de Cemal Gürsel Caddesi’ne cepheli olan bölüme önerilen sosyal tesis alanı için yükseklik tanımının yapılmadığı bilgisi verildi. Oda, planın bütüncül olarak ele alınmasını ve çevresel sorunları baştan önlemek amacıyla imar planında gerekli etütlerin yapılarak kat yüksekliğinin belirlenmesini ve imar planı kararında belirtilmesini istedi.

Planları güvenlik açısında da inceleyen oda, stadyum alanı ile konut alanları arasında yeterli mesafe bırakılmadığı bilgisini verdi. Oda, stadyumda olası olumsuz bir durumda can güvenliği alanında nasıl tahliye edileceğine dair bir hükmün planlarda yer almadığının belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Yapılan itirazın temelinde ileride yaşanacak olası bir deprem, yangın vb olayda teknik olarak tüm güvenlik önlemlerinin alınması ve bu güvenlik önlemlerine ilişkin mekânsal kararların imar planlarına aktarılmasına dayanmaktadır. Ayrıca belirtmek gerekir ki, kent içinde yer alan bu alanda oluşacak olası bir facia tüm İzmirlilerin canını yakacaktır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/sehir-plancilarindan-karsiyaka-stadina-itiraz_160986.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!