Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi’ne Türk Mimarlar da Katılacak

Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi’ne Türk mimarlar da katılacak

ibb.gov.tr
Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi’ne Türk Mimarlar da Katılacak

nlü Iraklı Mimar Zaha Hadid, İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi’nce (İMP) Kartal Alt Merkez ve Kartal Pendik Kıyı Kesimi Kentsel Dönüşüm Projesi için yapılan proje yarışmasını kazanan ünlü Mimar Zaha Hadid, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Ziyaret sonrası basın mensuplarına bilgi veren Başkan Kadir Topbaş, Zaha Hadid’in saygın ve yaptığı projelerle dünyada izleri olan bir mimar olduğunu belirterek, şöyle konuştu; “Kartal önemli ve büyük bir alan. Tek bir proje merkezinin bunu bitirmesi mümkün değil. Onlarca mimara ihtiyaç olan büyük bir alan. Türk mimarlar, belki yabancı mimarlar da katılacak. Kendisi adete bir orkestra şefi gibi bu işin başında olacak. Biran önce toparlanıp hayata geçirilmesi için kolektif bir çalışmayı bekliyoruz. Kendisi bir iş programı yapacak. O program dahilinde adımlarımızı atacağız.”

Tarihi ve kültürel güzellikler şehri olan İstanbul’un içinde Kartal’ın uygulanacak projeyle çok büyük bir yerleşim merkezi haline geleceğini vurgulayan Zaha Hadid de, Londra’ya döndüğünde çalışma arkadaşlarıyla bilgi paylaşımında bulunacağını söyledi.

Ulaşım ve altyapıyla ilgili çeşitli bilgilere ihtiyaçları olduğunu belirten Hadid, “Oradaki caddelerin tasarımı nasıl olacak. Bütün bunları bir araya getirip, projenin en iyi şekilde yapılması için bir plan yapacağız. Büyük binalar mı olacak, küçük binalar mı olacak karar vereceğiz” dedi.

Ünlü Mimar Hadid, “Bu proje aynı zamanda Türk mimarları için de bir fırsat. İngiltere’de Türk mimarlarla beraber proje üzerinde çalışacağız. Çalışmalarımıza çoktan başladık” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kartal-kentsel-donusum-projesine-turk-mimarlar-da-katilacak_45371.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!