Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kastamonu Entegre’den 50. Yıl Hatıra Ormanı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 11 Kasım günü saat 11.11’de tüm Türkiye’de gerçekleştireceği 11 milyon fidanı toprakla buluşturma kampanyasına destek veren Kastamonu Entegre, 11.000 adet fidan dikerek 50. yıldönümüne özel bir hatıra ormanı yaratacak.

yapi.com.tr
Kastamonu Entegre’den 50. Yıl Hatıra Ormanı

Doğanın ve ekolojik sistemin korunması konusunda yürütmekte olduğu projelerle öne çıkan ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, kuruluşunun 50. yılında 11.000 fidanı toprakla buluşturarak sürdürülebilir dünya için bir hatıra ormanı oluşturacak. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11.11’de tüm Türkiye’de uygulamaya koyduğu 11 milyon fidanı toprakla buluşturma kampanyasına katılım gösteren Kastamonu Entegre, İstanbul-Çekmeköy’de dikeceği 11.000 fidanla projeye önemli bir katkı sağlamış olacak.

Sürdürülebilir çevre yaklaşımlarını, kurumsal yönetim ilkelerinin ayrılmaz bileşeni olarak gören Kastamonu Entegre, aynı zamanda Tarım ve Orman Bakanlığı ile TEMA Vakfı öncülüğünde kurulan ENAT A.Ş’nin ikinci büyük ortağı. Şirket, üretimde kullandığı odun hammaddesini, ormanlarda yapılan gençleştirme ve bakım faaliyetleri sonrasında ömrünü tamamladığı belirlenen ormanlardan temin ediyor. Bu bakım çalışmalarının ormanların sürekliliğinin sağlanması ve verimliliğinin artması için çok önemli olduğunu dile getiren Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, endüstriyel plantasyon ormancılığı alanındaki çalışmalarla kavramı yaygınlaştırmayı, doğal orman alanlarının daha iyi korunmasını ve karbon emisyonunun azaltılmasını hedeflediklerini belirtiyor.

Kastamonu Entegre olarak bugüne dek, ENAT A.Ş. ile birlikte yürütülen çalışmalar sonucunda 14.000 dönüm araziye 1,7 milyon fidan diktiklerini ifade eden Haluk Yıldız, “ Kuruluşumuzun 50. yılında ismimizi geleceğe taşıyacak bir projeyi hayata geçirerek, çocuklarımızda çevre bilincini geliştirmeyi, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik konularında farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 7’den 77’ye toplumun bütün kesimlerinin katılımıyla tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak gerçekleştirmeyi planladığı 11 milyon fidan dikimi projesinin bir parçası olmaktan çok mutluyuz”dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kastamonu-entegreden-50-yil-hatira-ormani-_175960.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!