Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kastamonu Entegre’nin Enerji Verimliliği Alanındaki Başarıları Ödüllendirildi

Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı kapsamında gerçekleştirilen törende, Kastamonu Entegre’nin 2018 yılında VAP desteği alan ve projelerini başarıyla tamamlayan Gebze ve Balıkesir Tesisleri’ne başarı belgesi takdim edildi.

yapi.com.tr
Kastamonu Entegre’nin Enerji Verimliliği Alanındaki Başarıları Ödüllendirildi

Kastamonu Entegre, enerji verimliliği alanında Türkiye'nin önemli etkinliklerinden biri olan 10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’ndan iki başarı ödülü ile döndü. Açılışını Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında, "Bir Kaynak Olarak Enerji Verimliliği" ana teması çerçevesinde ülkemizde ve dünyada enerji verimliliği alanında yürütülen çalışmalar ile gelecek öngörüleri paylaşıldı.

Organizasyonun açılışında Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı Murat Kalsın, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Enerji ve Ekonomi Bakanı Özdil Nami, Malta Enerji ve Su Yönetimi Bakanı Hon Joseph Mizzi ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez birer konuşma yaptı. Açılış konuşmalarının ardından “2019 Yılı Sanayide Verimlilik Arttırıcı Projeleri Başarı Belgesi Takdim Töreni” düzenlendi.

Enerji verimliliği bilincini geliştirmek ve bu alanda gelişmeler sağlamak amacıyla düzenlenen etkinliğin, sektörün lider firmalarını, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirdiğini vurgulayan Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, şirketin enerji verimliliğine yönelik çalışmalarını şu sözlerle gündeme taşıyor: “Sürdürülebilirlik alanında ağırlık verdiğimiz konuların başında enerji yönetimi geliyor. Geliştirdiğimiz projelerin temel amaçları arasında enerji ve hammadde gibi kaynakları minimize etmek, atıkların geri dönüşümünü etkinleştirmek, üretim süreçleri neticesinde ortaya çıkan salınımları ve çevresel etkileri sıfıra yaklaştırmak bulunuyor.

Örneğin son dönemde odaklandığımız ‘Atık Biyokütlelerin Gazlaştırılması’ projesi ile yılda 15.000 ton karbondioksit salınımının önüne geçme potansiyeli yakaladık. Bu proje kapsamında ulusal ağaç bazlı panel sektöründe ilk defa bizim kullandığımız teknolojilerle, daha az yatırım maliyeti ile hem yüksek enerji verimi sağlayıp hem de atık yönetimini daha etkin bir şekilde gerçekleştiriyoruz.”

Adana Fabrika'da kurdukları Güneş Enerji Santrali ile elektrik enerjisini yenilebilir kaynaklardan sağladıklarını hatırlatan Yıldız, enerji verimliliği sağlamak adına tesislerindeki tüm motorin yakıtlı forkliftleri elektrikli forklifte dönüştürdüklerini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kastamonu-entegrenin-enerji-verimliligi-alanindaki-basarilari-odullendirildi_172192.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!