Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kat Bahçeli Ofis Projesi VIA Green, İş Stresini Azaltacak

Ankara’nın modern ofis projesi VIA Green, başkent iş dünyasının yeni buluşma noktası olmaya hazırlanıyor. Bayraktar İnşaat tarafından hayata geçirilen ve 122 ofisten meydana gelen VIA Green, kat bahçelerini ofis yaşamına entegre ederek iş stresini en aza indirmeyi hedefliyor.

yapi.com.tr
Kat Bahçeli Ofis Projesi VIA Green, İş Stresini Azaltacak

Bayraktar İnşaat’ın Ankara’daki modern ofis projesi VIA Green, başkentin plaza anlayışını değiştirmeye hazırlanıyor. Ankara iş dünyasının profesyonel ofis ihtiyacına yönelik artan talepleri doğrultusunda geliştirilen VIA Green, 10.000 metrekare arazi üzerinde bulunuyor.

Toplamda 45.000 metrekarelik inşaat alanıyla şehrin en hızlı gelişen aksı Eskişehir yolu üzerinde yükselen projede büyüklükleri 80 metrekare ile 340 metrekare arasında değişen 122 ofis, 2 restoran, 3 mağaza, 5 kafe ve 2 dükkandan oluşuyor. VIA Green, iş merkezlerinin alışagelmiş çok katlı plaza mantığından farklı olarak, yatay iki bloktan meydana gelen yenilikçi bir mimari tasarıma sahip.

Ankara’nın ilk LEED Sertifikalı iş merkezi projesi olacak

Bayraktar İnşaat, projenin başlangıç aşamasında, başkent Ankara’da daha önce denenmemiş iki farklı uygulamayı Via Green ile hayata geçirmeyi planlıyor. Bayraktar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bayraktar, uygulamalardan ilkinin iş stresini en aza indirecek olan kat bahçelerini ofis yaşamına entegre etmek, ikincisinin ise yapı mimarisini komple çevreci bir teknoloji üzerinde inşa edip Ankara’nın ilk Leed Sertifikası’na sahip iş merkezi unvanını almak olduğunu belirtiyor. Mehmet Bayraktar; ‘doğa ile bütünleşen yeşil mekanlar’ vizyonundan yola çıktıklarını ifade ederek “VIA Green en üst teknolojik standartlarda inşa edilen, yüzde 40’lara varan enerji tasarrufu sağlayan ve aynı zamanda mimarisiyle öne çıkan bir proje… Ankara ofis piyasasına yepyeni bir anlayış kazandıracak” şeklinde konuşuyor.

VIA Green, her katına dahil edilen bahçelerinin yanı sıra kullanılan son teknolojiye sahip sistemler, çevreci malzemeler ve enerji dönüşümüne destek sağlayacak mimarisi ile LEED Sertifikası’na aday…

Yüzde 50 oranında su tasarrufu sağlıyor

Enerji sektöründeki yenilenebilir enerji yatırımları ile elektrik üretimi ve yönetimi konularında uzmanlaşan Bayraktar İnşaat özellikle verimli enerji kullanımına ayrı bir hassasiyetle yaklaşıyor.  Bina başına düşen su tüketimi yani “Su Ayak İzini” en aza indiren Via Green mühendisliği, kullanım sularının geri dönüşümünü sağlayarak peyzaj alanlarının sulanmasına, yağmur sularının ise depolanarak sistem içerisinde dönüştürülmesine imkan sağlıyor. Yeni nesil armatür teknolojisiyle desteklenen çevreci sistem, benzer binalara oranla tam yüzde 50 oranında su tasarrufu sağlıyor.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/kat-bahceli-ofis-projesi-via-green-is-stresini-azaltacak_103890.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!