Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Katar Altyapı için 100 Milyar Dolar Harcayacak; Fırsatı Kaçırmayın

Katar İşadamları Derneği Başkanı Şeyh Faisal Bin Qassim Al-Thani, Türk şirketlerini 2022 yılında Katar'da düzenlenecek olan Dünya Kupası için yapılacak yatırımlara davet ederek, ''Ülkemizdeki altyapı projelerine gelecekteki on yıl içerisinde kullanılmak üzere 100 milyar dolar ayırdık'' dedi.

yapi.com.tr / AA
Katar Altyapı için 100 Milyar Dolar Harcayacak; Fırsatı Kaçırmayın

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenen 1.Türk Katar İş Konseyleri Ortak Toplantısı'nda Katar ve Türk şirketlerinin önümüzdeki dönemde daha yakın çalışması gerektiğini belirten Şeyh Faisal Bin Qassim Al-Thani, ''Türkiye bizim için Avrupa kıtasında açılan bir kapı olduğu gibi, sanayi, ticarette ve ekonomide büyük gelişme kaydetmiş bir ülke. Ekonomik işbirliğimizi daha ileriye götürebiliriz. Ülkemizdeki altyapı projelerine önümüzdeki on yıl içerisinde kullanılmak üzere 100 milyar dolar ayırdık'' dedi.

Katar'ın 2020 yılında Dünya Kupası'nı ağırlayacağını ve bu kapsamda büyük yatırımların yapılacağını vurgulayan Al,Thani, ''Bu projelerde Türk şirketlerini davet ediyoruz. Türkiye'de şirketler deneyimleriyle bu projeleri başarıyla sonuca ulaştıracaktır. Hali hazırda 35'ten fazla Türk şirketi zaten Katar'da aktif olarak çalışıyor'' şeklinde konuştu.
    
Türk müteahhitleri Katar'da 12 milyar dolarlık inşaat projesi yürütüyor
    
Toplantıda konuşan DEİK Türk-Katar İş Konseyi Başkanı Mithat Yenigün de Türk müteahhitlik şirketlerinin 2012 yıl sonu itibariyle Katar'da yaklaşık 12 milyar dolara yakın inşaat projesi yürüttüğünü anımsattı. Yenigün, ''Türkiye ve Katar arasındaki ekonomik ilişkilerin daha gelişmesini arzu etmekteyiz. Türkiye'ye son on yılda küresel sermaye 100 milyar doların üzerinde yatırım yapmıştır. Teşviklerin de etkisiyle daha fazla Katar yatırımını Türkiye'ye bekliyoruz. Türkiye'ye yatırım geleceğe yatırımdır'' şeklinde konuştu.

Katar İşadamları Derneği Başkanı Al-Thani'ye ziyaretinde, Katar İşadamları Derneği Genel Sekreteri ve Salam International Yönetim Kurulu Başkanı Issa Abdull Salam Abu Issa, Al Khaliji Bank Yönetim Kurulu Başkanı Hamad Bin Faisal Bin Thani Al Thani ve Al Suleiman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Suleiman Al Haidar gibi Katarlı üst düzey işadamları eşlik etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/katar-altyapi-icin-100-milyar-dolar-harcayacak-firsati-kacirmayin_105866.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!