Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kavacıklılardan Bir Hukuk Zaferi Daha

Daha önce iki ayrı ‘yürütmeyi durdurma’ kararı çıkan Kavacık Köyü merasına yapılmak istenen Karma Organize Sanayi Bölgesi için bu kez projenin ‘iptali’ kararı verildi.

yapi.com.tr
Kavacıklılardan Bir Hukuk Zaferi Daha

Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Kavacık Köyü merasına yapılmak istenen Karma Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) karşı köylülerin mücadelesi sürüyor. Köylüler, başlattığı 4 hukuki süreci kazanırken bu kez de Edirne İdare Mahkemesi’nden karar çıktı.

BirGün’de yer alan habere göre; Edirne İdare Mahkemesi ve Danıştay 6. Dairesi tarafından iki ayrı ‘yürütmeyi durdurma’ kararı çıkan bölge için bu kez mahkeme projenin ‘iptali’ kararını verdi. "Uzunköprü Karma OSB projesinin birçok hukuksuzluğu hüküm altına alınmıştır." denilen basın açıklamasında İdare Mahkemesi’nin kararına ilişkin şu bilgiler paylaşıldı:

“Bugüne kadar Kavacık köylülerinin itirazlarını dikkate almayanlar artık mahkemenin iptal kararı karşısında projeyi derhal iptal etmeleri gerekmekte. Yargı kararını gecikmesizin uygulamak devlet kurumlarının baş görevidir. Hukuksuzluğu üç ayrı mahkeme kararı ve üç ayrı bilirkişi raporu ile ortaya çıkmış olan 200 dönümlük DSİ ormanını içeren kadim köy otlakiyemiz olan ve Karma OSB yönetimince Hazineden çok ucuza satın alanın iki ayrı Hazine arazimiz Kavacık köyüne derhal geri verilmeli. Çünkü OSB kurmak üzere alınan hazine arazilerinde başka bir tasarrufta bulunulamaz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/kavaciklilardan-bir-hukuk-zaferi-daha_188754.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!