Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Tarım Alanına Kurulacak OSB’ye ÇED Olumlu Raporu

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde verimli tarım arazilerinin üzerine kurulacak OSB’ye ‘ÇED olumlu’ raporu verilmesi tepki topladı.

yapi.com.tr
Tarım Alanına Kurulacak OSB’ye ÇED Olumlu Raporu

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde verimli tarım arazilerinin üzerine Plastikçiler OSB Yatırım Bölgesi kurulmasına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘ÇED olumlu' raporu verildi. Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, tarım arazisine sanayi tesisi kurulacak olmasına tepki gösterdi ve “Trakya'nın verimli tarım arazilerinde buğday, ayçiçeği yerine plastik üretmek istiyorlar. Neden boş araziler dururken tarım arazilerine sanayi bölgesi kurulmak isteniyor?” dedi.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre; bu bölge için TMMOB Tekirdağ Ziraat Mühendisleri Odası'nın açtığı davada Tekirdağ 1. İdari Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdiğini hatırlatan Yüceer, “Yine aynı tarım arazisi için 9 Mayıs 2014'te açılan davada iptal kararı verilmesine ve kararın kesinleşmesine rağmen, aynı işlemin tekrarı için kamu yararı kararı alınarak davalı idare tarafından yeniden işlem tesis edilmesi yoluna gidilmiş, bu hususlar çerçevesinde yürütmeyi durdurma kararı alınmıştı.” ifadelerini kullandı.

Sanayi bölgeleri atıl bekliyor
Ergene'de 8 tane sanayi bölgesi bulunduğunu ve doluluk oranlarının yüzde 30'larda olduğuna değinen CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Sanayiler, bir ülkenin ne kadar geliştiğini gösterir. Sanayi tesislerine karşı değiliz ancak bir tarım arazisine plastik sanayii kurulması kabul edilemez.” diye konuştu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarim-alanina-kurulacak-osbye-ced-olumlu-raporu_187123.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!