Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Kayseri, 614 Çocuk Parkıyla...

Kayseri Arıtma Tesisine Yılbaşında Kavuşuyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) tarafından kentin Boğazköprü mevkiinde kurulan atıksu arıtma tesisi, 2003 yılı başınd

Dünyaayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) tarafından kentin Boğazköprü mevkiinde kurulan atıksu arıtma tesisi, 2003 yılı başında işletmeye açılıyor. Tesisin devreye alınmasıyla özellikle sanayi atıkları nedeniyle kirlenen Kızılırmak'ın temizleneceği belirtiliyor.
KASKİ tarafından, Tekser-Vateg Wabag konsorsiyumuna yaptırılan tesisin inşaat üniteleri tamamllanarak, manika ve ekipmanların montajına başlandı. Alman furans kuruluşu KFW'den sağlanan 49.7 milyon marklık Hazine garantili kredi ile yapımı gerçekleştirilen tesiste, montaj çalışmalarının yıl sonunda tamamlanacağı ve tesislerin 2003 yılı başında işletmeye açılaacağı bildirildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, tesislerde kimyasal yerine biyolojik yöntemlerin kullanılacağını belirterek, "Artık Kızılırmak, Kayseri'nin evsel ve endüstriyel atıklarıyla kirlenmeyecek. Arıtma sonucunda çıkan katı maddeler ise gübre olarak tarım alanlarında kullanılabilecek" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kayseri-aritma-tesisine-yilbasinda-kavusuyor_1994.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!