Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Kayseri Doğalgaz ve Raylı...

Kayseri OSB'ye Demiryolu Müjdesi

Kayseri 1. Organize Sanayi Bölgesi ve Hacılar Özel Organize Sanayi Bölgesi ile Kayseri Serbest Bölgesi yakında demiryoluna kavuşacak. Kayser

Dünyab>Kayseri 1. Organize Sanayi Bölgesi ve Hacılar Özel Organize Sanayi Bölgesi ile Kayseri Serbest Bölgesi yakında demiryoluna kavuşacak.

Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çapar, oda ile DDY Genel Müdürlüğü arasında yapılan görüşmelerin olumlu sonuç verdiğini, sanayicilere büyük kolaylık sağlayacak demiryolu hattının bu yaz döşenmesine başlanacağını söyledi. Birbirine komşu iki sanayi bölgesi ile bir serbest bölgenin ufkunu açacağı bildirilen demiryolu yaklaşık 10 kilometre uzunluğunda olacak. Ankara-Kayseri demiryolu hattından Kayseri Serbest Bölgesi'ni de güzergah kapsamına alacak şekilde döşenecek olan hat, Ambar üzerinden Kayseri 1. Organize Sanayi Bölgesi ile bitişiğindeki Hacılar Özel Organize Sanayi Bölgesi'ne uzanacak. Demiryolu hattı gerektiğinde bu bölgeler 15 kilometre mesafedeki İncesu Organize Sanayi Bölgesi'ne de bağlanabilecek.

Navlun giderleri azalacak

Devlet Demiryolları Genel Müdürü'nün yol yapımı için bugünlerde Kayseri'ye geleceğini belirten Mustafa Çapar, "Krize rağmen Kayserili sanayicilerin ihracatında önemli artışlar var. Periyodik olarak yapılan araştırmalarda günde, sanayi bölgelerine ortalama 300 TIR'ın giriş yaptığı tespit edildi. Demiryolunun gelmesiyle ihracatın daha da artacağına inanıyoruz. Demiryolu kara konteynır terminali için 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde yerimiz hazır. Demiryolu hattının faaliyete geçmesiyle, sanayicinin ihracattaki navlun masrafı da yüzde 70 oranında azalmış olacak" dedi.

Çapar, Kayseri'ye bir heyetle gelecek DDY Genel Müdürü ile anlaşma imzalayacaklarını da kaydederek, ray döşeme çalışmalarına birkaç aya kadar başlanabileceğini sözlerine ilave etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kayseri-osbye-demiryolu-mujdesi_4134.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!