Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kazakistan Cumhurbaşkanı'ndan Türk Müteahhitlere Övgü

'Astana 2020 Vizyonu' konulu programa katılan ve önümüzdeki yıllarda, şehre yapılacak yeni projeler hakkında bilgi alan Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Astana'nın bugünkü haline kavuşmasında önemli rol oynayan Türk müteahhitlere övgü dolu sözlerle iltifatta bulundu.

yapi.com.tr / AA
Kazakistan Cumhurbaşkanı'ndan Türk Müteahhitlere Övgü

'Astana 2020 Vizyonu' konulu programa katılan ve önümüzdeki yıllarda, şehre yapılacak yeni projeler hakkında bilgi alan Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Astana'nın bugünkü haline kavuşmasında önemli rol oynayan Türk müteahhitlere övgü dolu sözlerle iltifatta bulundu. Astana'yı simgeleyen Barış ve Uyum Sarayı (Piramit), Han Çadırı, Astana Arena Stadı, Bağımsızlık Sarayı gibi önemli binaları inşa eden Sembol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince ile sohbet eden Nazarbayev, ''Astana'nın bugünkü haline gelmesinde, katkınızı unutamayız'' dedi.
    
Kazakistan Başbakanı Karim Massimov ve Astana Belediye Başkanı İmangali Tasmagambetov ile düzenlenen programa katılan Nazarbayev, toplantı öncesinde önümüzdeki yıllarda Astana'da yapılacak önemli mimari eserlere ait projeleri inceledi. Astana'nın gelişen dünya kentleri içinde en dinamik ve umut verici bir kategoride yer aldığını, geçtiğimiz yıl şehre Kalite Yönetimi Vakfı tarafından 'Mükemmeliyetlik' belgesi verildiğini, National Geographic tarafından şehrin, 'Geleceğin cazip şehri' olarak tanımlandığını anlatan Nazarbayev, bunun Kazakistan'ın ve Kazak milletinin ortak başarısı olduğunu söyledi.
    
Astana'nın gelişimi ile Kazakistan'ın gelişimine örnek teşkil ettiğini bu nedenle bu şehre büyük önem verdiklerini anlatan Nazarbayev, sadece geçtiğimiz yıl Ulusal Kardiyoloji Merkezi, Planeteryum, Medya Center ve Orta Asya'nın en büyük camisinin burada açıldığını ifade etti. Nazarbayev, şehrin daha da gelişmesi için tüm imkanların kullanılmasını ve finansman için devlet kaynaklarının kullanılmasından geri durulmaması gerektiğini belirterek, yabancı yatırımcılara da buraya gelerek yatırımda bulunmaları tavsiyesinde bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kazakistan-cumhurbaskanindan-turk-muteahhitlere-ovgu_91516.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!