Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

'Kelle Koltukta Çalışıyoruz'

Tokat'ta restorasyonu devam eden kalede, işçiler 700 metre yükseklikte kurdukları iskelede bellerine taktıkları emniyet kemeri ile çalışıyorlar.

yapi.com.tr
'Kelle Koltukta Çalışıyoruz'

Tokat Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Tokat Kalesi'nin turizme kazandırılması amacıyla 2009 yılında kalede restore çalışması başlattı. 2010 yılında sona eren çalışmaların ikinci bölümü ise 2.5 ay önce tekrar başlatıldı. Çalışmalar kapsamında, Selçuklu ve Osmanlı döneminde savunma amaçlı kullanılan kalenin burçları restore edilerek çevre düzenlemesi yapılıyor.

"Kelle koltukta çalışıyoruz"

700 metre yükseklikte bulunan kalenin burçlarında çalışan işçiler, çalışmaya sabah saat 06:00'da güvenlik önlemlerini alarak başlıyorlar. Burç'un altına kurdukları iskelede çalışan işçilerin bellerine taktıkları kemerler ile restorasyon çalışması yapıyor. Son günlerde artış gösteren işçi ölümlerinin ardından tedbirlerini arttıran işçilerin bu yükseklikte çalışması kent merkezinde bulunan vatandaşlar ise meraklı gözlerle izliyor. DHA'nın haberine göre, Bitlis'in Tatvan ilçesinden gelen işçilerden Nurullah Altun, yaklaşık 700 metre yükseklikte çalıştıklarını söyleyerek, "İlk başta tabi ki zor ama şimdi alışıyor insan. Sonuçta güvenlik önlemlerimizi alıyoruz. İster istemez zor ama ekmek parası için çalışıyoruz" dedi. Yaklaşık 2.5 aydır kalede çalıştıklarını söyleyen işçilerden Emrullah Tabak ise "Ekmek parası için kelle koltukta çalışıyoruz. Tabi ki her şeyden önce can güvenliği. Şirketimizin bize verdiği emniyet kemerini kullanarak çalışıyoruz." diye konuştu. İşçilerin buradaki çalışmalarının bir süre daha devam edeceği öğrenildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kelle-koltukta-calisiyoruz_124629.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!