Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kemalpaşa OSB Demiryolu Tamamlanıyor

İzmir Valisi Mustafa Toprak, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Demiryolu Bağlantı Projesi'nin yüzde 91'lik kısmının tamamlanma aşamasına geldiğini bildirdi.

yapi.com.tr
Kemalpaşa OSB Demiryolu Tamamlanıyor

Dünya Gazetesi'nin haberine göre; İzmir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Mustafa Toprak, 270 işletmenin faaliyet gösterdiği, 20 bin kişinin istihdam edildiği ve Türkiye'nin en önemli üretim ve ihracat merkezlerinden Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki ham madde ve üretilen ürünlerin taşınması işi için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yatırım programına alınarak yapımına başlanan Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Demiryolu Bağlantısı Projesini yerinde inceledi.

Proje hakkında bilgi alan Vali Toprak, projenin 27 Şubat 2007'de temelinin atıldığını Turgutlu ilçesi Çobanhisar'daki demiryolu hattını Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'ne bağlayacak demiryolunun toplamda 27 bin 830 metre uzunluğunda bir bağlantı yolu olduğunu belirtti.

İstasyonun ocak ayı içerisinde açılacağını ve toplamda 3 milyon ton kapasite ile hizmet verebileceğini kaydeden Toprak, burasının işletmeciliğini Devlet Demiryollarının yapacağını ifade etti.

Vali Mustafa Toprak, "Söz konusu proje için bugüne kadar 180 milyon 351 bin lira harcandı. Projenin yüzde 91'lik kısmı tamamlanma aşamasına geldi" dedi.

Türkiye'nin en önemli üretim üslerinden Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde üretilen ürünlerin demiryoluyla rahatlıkla hedefine gideceğini dile getiren Toprak, demiryolu hattının yapılması nedeniyle eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a ve çalışmaları yürütenlere teşekkür etti.

Toplamda 27 bin 830 metre uzunluğunda inşaatı devam eden demir yolu hattında 1100 metre, 229 metre ve 249 metre uzunluğunda toplam 3 tane tünel bulunduğu, projede 18 alt geçit, 9 üst geçit, 59 menfez, 1 köprü ve 2 kilometrelik perde duvar inşaatı yapıldığı bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kemalpasa-osb-demiryolu-tamamlaniyor_115311.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!