Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kentsel Dönüşüm Kervanına Osmanbey de Katılıyor

Şişli Belediyesi, kentsel tasarım çalışmalarının 3. etabını Osmanbey’de başlattı. Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) ile birlikte yürütülülen projeyle bölge, sokak defileleri, moda günleri, otelleri, cafeleri ve restoranlarıyla hem alışveriş hem de açık hava yaşam merkezi haline dönüşecek. Osmanbey'in, lüksün mabedi New York'un 5'inci

yapi.com.tr
Kentsel Dönüşüm Kervanına Osmanbey de Katılıyor

Şişli Belediyesi, kentsel tasarım çalışmalarının 3. etabını Osmanbey’de başlattı. Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) ile birlikte yürütülülen projeyle bölge, sokak defileleri, moda günleri, otelleri, cafeleri ve restoranlarıyla hem alışveriş hem de açık hava yaşam merkezi haline dönüşecek. Osmanbey'in, lüksün mabedi New York'un 5'inci caddesi gibi 'toptanın 5'inci caddesi' olması hedefleniyor.

Şişli Belediyesi'nin çevre düzenlemesi çalışmalarıyla Osmanbey, sonbahar sezonuna yeni yüzüyle girecek. Yapılacak çalışmalarla tarihi binaların restorasyonu yapılacak, diğe binalar ise yenilenecek. Reklam tabelaları ve klimalar kaldırılarak, görüntü kirliliğine son verilecek. Osmanbey’in bütün ara sokakları Abdi İpekçi Caddesi’nde yapılan çalışmadaki gibi Bergama taşıyla döşenecek. Yollar, Bergama'da özel olarak kesilmiş, Bergama granitinden küp taşlarla kaplanacak. Yaya kaldırımları ise yeşil diyabaz ve granit taşın birleşmesiyle daha estetik ve şık bir görünüm kazanacak. Özellikle Samanyolu, Şair Nigar, Kodaman, Baytar Ahmet, Hacımansur, Tuğrul ve Piyango sokakları yepyeni bir görünüm kazanacak.

Geçtiğimiz yıllarda Halaskargazi, Rumeli ve Abdi İpekçi Caddeleri’nde uyguladıkları kentsel tasarım çalışmasını 3.etap olarak Osmanbey’de başlattıklarını vurgulayan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “Kentsel tasarım projelermizin ilkini Halaskargazi ve Rumeli Caddesi’ni kapsyan bölgede uyguladık. 2010 yılında da 2.etap çalışmalarımızla Abdi İpekçi Caddesi’ni yepyeni bir çehreye büründürdük. 3.etap Osmanbey’de başlıyor. Bu proje, esnafımıza , tüccarımıza  moda tasarımcısına, emeğe, işçiye, ülke ekonomisine sahip çıkma, istihdam yaratma projesidir. Bu proje ile Osmanbey modacıları Paris ve Milano ile yarışacaklar. Osmanbey, Türkiye’nin moda merkezi haline gelecek. Önümüzdeki yıl, bu çalışmalarımızı 14 ayrı mahallede daha uygulamaya devam edeceğiz. Amacımız tüm Şişli’yi farklı bir çehreye büründürüp dünyadaki diğer kentlere model olmak” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusum-kervanina-osmanbey-de-katiliyor_87915.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!